Avia Świdnik przegrała 1:3 drugi mecz z Energetykiem Jaworzno. Spadek coraz bliżej

KAMB
Siatkarze pierwszoligowej Avii Świdnik są jedną nogą w drugiej lidze. Po dwóch meczach fazy play-out z Energetykiem Jaworzno podopieczni Grzegorza Rysia przegrywają 0:2 i aby zachować ligowy byt muszą teraz wygrać trzy kolejne mecze.

W przeciwieństwie do sobotniej potyczki w pierwszym secie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy szybko uzyskali dużą przewagę (12:6) i konsekwentną grą nie pozwolili Avii na odrobienie strat. Set zakończył się wynikiem 25:21.

W drugiej odsłonie zawodnicy Grzegorza Rysia byli bliscy sukcesu. W końcówce prowadzili bowiem 20:17. Miejscowi nie dali jednak za wygraną i ambitną grą odwrócili losy partii, wygrywając ją do 23.
W trzeciej odsłonie lepsi okazali się świdniczanie, którzy prowadzili od początku (5:9) do samego końca. Nasi siatkarze wygrali seta do 23, ale w czwartej odsłonie tak jak w sobotę nie podjęli walki przegrywając ją do 16.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Świdnika. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę o godz. 18, a czwarty w niedzielę o 12. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.