Avia Świdnik wygrała ze Stalą Kraśnik 2:0 i jest liderem III ligi (ZDJĘCIA)

KAMB
Piłkarze Avii Świdnik wskoczyli na fotel lidera III ligi lubelsko-podkarpackiej. Zawodnicy Tomasza Wojciechowskiego wygrali derbowe spot- kanie ze Stalą w Kraśniku 2:0 po dwóch golach Marcina Kubiaka. Spotkanie, choć nie stało na wysokim poziomie, obfitowało w liczne sytuacje bramkowe. Było też ostro, świdniczanie kończyli mecz w dziesięciu po tym, jak dwie żółte kartki ujrzał Michał Maciejewski.

Przed spotkaniem mecz zapowiadał się jako hitowy w III lidze. Jednak pierwsza połowa całkowicie zawiodła. Zawodnikom obu drużyn brakowało pomysłu na sforsowanie defensywy, a gdy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, zawodziła skuteczność.

Tak było w 12 minucie, gdy Filip Drozd uderzył z linii pola karnego, a z wielkim trudem piłkę na rzut rożny sparował Łukasz Gieresz. Swoją szansę w pierwszej połowie mieli także świdniczanie. Paweł Pranagal zagrał dobrą piłkę do Damiana Rusieckiego, ale ten nie zdołał pokonać Karola Kurzępy, choć miał tylko jego przed sobą.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 40 minucie. Wówczas Pawlo Stadnicki trafił z wolnego w mur (uderzał z ok. 18 metrów), a Filip Drozd zmarnował setkę, będąc tuż przed bramką Avii. Prawdziwe pudło zaliczył jednak Stefan Kucharzewski, napastnik drużyny gości, który w 45 minucie stanął sam na sam z Kurzępą, ale przestrzelił bramkę. W zasadzie to mógł z piłką zrobić, co chciał, bo przed nim był tylko bramkarz.

Po zmianie stron na boisku zaczęło się dziać dużo więcej. W 50 minucie na pozycję sam na sam z bramkarzem wyszedł Rusiecki i trafił prosto w nogi golkipera. Osiem minut później groźnie było pod bramką Avii. Daniel Szewc minął na linii piątego metra Gieresza, uderzył niemal z zerowego kąta, a piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił Patryk Grzegorczyk. Chwilę później boisko musiał opuścić Michał Maciejewski , który dostał drugą żółtą kartkę. Avia musiała sobie radzić w dziesięciu, ale gospodarze nie potrafili wykorzystać tego faktu. Wręcz przeciwnie.

W 79 minucie kibice zobaczyli w końcu gola, choć nie ucieszyli się, bo strzeliła go Avia. Marcin Kubiak uderzył mocno z rzutu wolnego. Piłka otarła się o zawodników stojących w murze, a następnie o nogę Marcina Nowaka i wpadła do siatki. W końcówce meczu Kubiak trafił po raz drugi. W polu karnym Łukasz Mietlicki sfaulował Mateusza Kasprzaka, a sędzia wskazał na wapno. Karnego pewnym strzałem na bramkę zamienił obrońca Avii.

Stal Kraśnik - Avia Świdnik 0:2 (0:0)