MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bartłomiej Bartnicki piąty na turnieju zapaśniczym w Machaczkale

Bartłomiej Bartnicki wypadł najlepiej z polskich reprezentantów
Bartłomiej Bartnicki wypadł najlepiej z polskich reprezentantów Karol Wiśniewski
Bartłomiej Bartnicki z Górnika Łęczna wywalczył piątą lokatę w kategorii 120 kg w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju zapaśniczym im. Ali Aliyeva, który rozegrano w stolicy Dagestanu Machaczkale.

Reprezentacja polskich zapaśników w stylu wolnym przebywa na zgrupowaniu w Machaczkale, przygotowując się pod wodzą trenera kadry narodowej Marka Garmulewicza, a Bartłomiej Bartnicki zaprezentował się najlepiej w turnieju, spośród wszystkich naszych reprezentantów.

W kategorii tej triumfował Bakhtiyar Akhmedov z Rosji (Dagestan), który w pojedynku finałowym pokonał Fatikha Shokrolu z Turcji.

W zawodach nad Morzem Kaspijskim startowali również koledzy klubowi Marcinkiewicza: Krystian Brzozowski (kategoria 74 kg) oraz Radosław Marcinkiewicz (84 kg). Łęcznianie sklasyfikowani zostali jednak na dalszych pozycjach. W kategorii 74 kg bezkonkurencyjny okazał się Makhach Murtazaliev z Rosji (Dagestan), natomiast w wadze 84 kg wygrał Sharip Sharipov z Azerbejdżanu.

Polscy zapaśnicy przebywać będą do końca maja w Machaczkale, a w dniach 3-4 czerwca czekają ich mistrzostwa Polski seniorów (Komorniki k/Poznania).