Bartłomiej Proć wygrał 65. Międzynarodowy Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Zobacz zdjęcia

Bartłomiej Proć, reprezentujący Cycling Team Mostostal Puławy, wygrał ostatni, piąty etap 65. Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, który w piątek zakończył się w Zamościu. Puławianin okazał się także najlepszy w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Bartłomiej Proć w klasyfikacji generalnej okazał się lepszy od Kacpra Gieryka, reprezentującego KLTC Konin oraz Patryka Gierackiego z TC Chrobry Scott Głogów. Puławianin zwyciężył także w klasyfikacji punktowej i aktywnych. Z kolei klasyfikację górską wygrał inny kolarz Cycling Team Mostostal Puławy - Karol Wawrzyniak.

Tegoroczny peleton liczył blisko 80 zawodników, reprezentujących 15 ekip kolarskich. Organizatorzy wytyczyli trasy po malowniczych terenach Roztocza i województwa lubelskiego. Pięć etapów było sporym wyzwaniem i dobrą okazją do widowiskowego ścigania.

Pierwszy etap miał długość 135 km i prowadził z Zamościa do Żdanowa. Następnie odbyła się jazda indywidualna na czas, na dystansie 19 km: Żdanów – Szewnia Górna – Żdanów. W trzecim etapie, który liczył 125 km kolarze wystartowali z Zamościa Kalinowic, a zakończyli zmagania w Żdanowie. Czwarty etap rozpoczął się w Żdanowie i zakończył w Zamościu (137,3 km), natomiast start i meta ostatniego, piątego etapu była usytuowana w Zamościu (125,5 km).