reklama

Biała Podlaska: Znęcał się nad szczeniakami, porzucił je w worku na leśnej drodze

AGZaktualizowano 
policja
59-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. - Mężczyzna podejrzany jest o porzucenie dwóch szczeniaków na leśnej drodze. Zwierzaki, które zdążyły wyswobodzić się z zawiązanego worka, znalazła w minioną sobotę mieszkanka gminy - informuje policja.

Do zdarzenia doszło na drodze leśnej pomiędzy miejscowościami Jaźwiny i Sokule.

- Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, że w chwili znalezienia „maluchy” zdążyły już wyswobodzić się z zawiązanego worka, w którym zostały porzucone. Kobieta zabrała psy do domu, powiadamiając o wszystkim stróżów prawa - mówi Barbara Salczyńska - Pyrchla z bialskiej komendy.

Policjantom szybko udało się ustalić dane mężczyzny, podejrzanego o porzucenie zwierząt. To 59-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska.

- Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. We wtorek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Zatrzymującym go policjantom tłumaczył, że zostawił zwierzaki, by ktoś mógł je znaleźć i zabrać - dodaje rzeczniczka bialskich policjantów.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat trzech.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Expose premiera - orto najważniejsze obietnice Morawieckiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Antoni

Kara więzienia bezwzględna, i może kolejna osoba pomyśli 2x zanim będzie chciała skrzywdzić bezbronne zwierzątko. Tak z 3 latka

k
konrad
2019-06-26T12:29:38 02:00, Gość:

Cham zawsze będzie chamem a w niedzielę na mszy w pierwszym rzędzie pobożny polski katolik

2019-06-26T12:57:36 02:00, Gość:

masz rację, także widać kto jest katolikiem, z daleka od nich, bo mogą tylko skrzywdzić, przez to nie chodzę do kościoła bo się brzydzę stać koło idioty katolickiej, wolę się pomodlić w domu.

2019-06-26T14:42:05 02:00, Gość:

Racja. A dziada wsadzić na 3 lata do więzienia.Bezwzględnie.

Czy wiesz że miesięczny koszt wywczsów w pierdlu to 4 tysiące.

Zapewne nie podobnie jak i kto za to płaci.

Lata komuny ludziom w łbach poprzewracały.

G
Gość
2019-06-26T12:29:38 02:00, Gość:

Cham zawsze będzie chamem a w niedzielę na mszy w pierwszym rzędzie pobożny polski katolik

2019-06-26T12:57:36 02:00, Gość:

masz rację, także widać kto jest katolikiem, z daleka od nich, bo mogą tylko skrzywdzić, przez to nie chodzę do kościoła bo się brzydzę stać koło idioty katolickiej, wolę się pomodlić w domu.

Racja. A dziada wsadzić na 3 lata do więzienia.Bezwzględnie.

k
konrad
2019-06-26T13:03:48 02:00, konrad:

A kto powiedział że to jego psy

Jest na to jakiś dokument.?

Może gostek jak wielu psiarzy którzy jakoby wykazują szczególną empatie zaopiekował się chwilowo znajdami.

Przecież zawodowi obrońcy zwierząt celowo nie chcą obowiązkowo rejestrować psy żeby biznes im się kręcił .

Także dopóki nie ucywilizujecie radosnego trzymania piesków trudno udowodnić że gostek był ich prawnym właścicielem a jak nawet był przez jakiś czas ich miskodawcą to go możecie co najwyżej w d..... pocałować.

2019-06-26T14:25:37 02:00, Gość:

no to po co je wiązał w worku, niechby zgłosił, że znalazł. U mnie na działce cudza kotka sie okocila, zgłosiłam i zabrali, co prawda chcieli mi wcisnąć, że to moja, ale ja nie mieszkam na działce, a przyjeżdżam tylko kilka razy w roku i się upierałam, że to nie moja

Sama widzisz że oddać do schroniska po ludzku nie sposób.

Ja nie bronie gostka bo nie wiem jak było.Piszę tylko jakie mamy umocowania prawne w tej problematyce.A wszystko rozbija się o brak obowiązkowej rejestracji.Takie kozy są obowiązkowo rejestrowane w ARiMR i bajka że koza poszła szukać Pacanowa sporo kosztuje.To samo można by zrobić z psami.

G
Gość
2019-06-26T13:03:48 02:00, konrad:

A kto powiedział że to jego psy

Jest na to jakiś dokument.?

Może gostek jak wielu psiarzy którzy jakoby wykazują szczególną empatie zaopiekował się chwilowo znajdami.

Przecież zawodowi obrońcy zwierząt celowo nie chcą obowiązkowo rejestrować psy żeby biznes im się kręcił .

Także dopóki nie ucywilizujecie radosnego trzymania piesków trudno udowodnić że gostek był ich prawnym właścicielem a jak nawet był przez jakiś czas ich miskodawcą to go możecie co najwyżej w d..... pocałować.

no to po co je wiązał w worku, niechby zgłosił, że znalazł. U mnie na działce cudza kotka sie okocila, zgłosiłam i zabrali, co prawda chcieli mi wcisnąć, że to moja, ale ja nie mieszkam na działce, a przyjeżdżam tylko kilka razy w roku i się upierałam, że to nie moja

G
Gość
2019-06-26T13:03:48 02:00, konrad:

A kto powiedział że to jego psy .

Jest na to jakiś dokument.?

Może gostek jak wielu psiarzy którzy jakoby wykazują szczególną empatie zaopiekował się chwilowo znajdami.

Przecież zawodowi obrońcy zwierząt celowo nie chcą obowiązkowo rejestrować psy żeby biznes im się kręcił .

Także dopóki nie ucywilizujecie radosnego trzymania piesków trudno udowodnić że gostek był ich prawnym właścicielem a jak nawet był przez jakiś czas ich miskodawcą to go możecie co najwyżej w d..... pocałować.

Pewnie ojciec,sprawdzić dna

G
Gość

Zamknąć go w klatce z diabłami tasmański takimi wygłodniałymi zrobią z nim robotę

k
konrad

A kto powiedział że to jego psy .

Jest na to jakiś dokument.?

Może gostek jak wielu psiarzy którzy jakoby wykazują szczególną empatie zaopiekował się chwilowo znajdami.

Przecież zawodowi obrońcy zwierząt celowo nie chcą obowiązkowo rejestrować psy żeby biznes im się kręcił .

Także dopóki nie ucywilizujecie radosnego trzymania piesków trudno udowodnić że gostek był ich prawnym właścicielem a jak nawet był przez jakiś czas ich miskodawcą to go możecie co najwyżej w d..... pocałować.

G
Gość
2019-06-26T12:29:38 02:00, Gość:

Cham zawsze będzie chamem a w niedzielę na mszy w pierwszym rzędzie pobożny polski katolik

masz rację, także widać kto jest katolikiem, z daleka od nich, bo mogą tylko skrzywdzić, przez to nie chodzę do kościoła bo się brzydzę stać koło idioty katolickiej, wolę się pomodlić w domu.

G
Gość

Cham zawsze będzie chamem a w niedzielę na mszy w pierwszym rzędzie pobożny polski katolik

G
Gość

starego dziada zawiązać w worku i porzucić w lesie, a i jeszcze związać mu ręce

G
Gość

A zamknąć go w klatce wpuścić parę pieśków niech same wymierzą mu sprawiedliwą karę

G
Gość

Chooj wschodni,katolik?

Dodaj ogłoszenie