Bialscy akademicy nieudanie rozpoczęli rundę rewanżową w Lidze Centralnej piłki ręcznej

AZS AWF Biała Podlaska
Szczypiorniści AZS-AW Biała Podlaska nieudanie rozpoczęli rundę rewanżową w Lidze Centralnej. Podopieczni trenera Marcina Stefańca w sobotę, 5 lutego przegrali w Grudziądzu z miejscowym MKS-em 32:33. Najskuteczniejszy w szeregach akademików był Bartosz Ziółkowski, autor dziesięciu trafień dla bialczan. Grudziądzanie zwycięską bramkę zdobyli z rzutu wolnego, już po końcowej syrenie.

Podopieczni trenera Marcina Stefańca jechali do Grudziądza opromienieni wygraną w Pucharze Polski z KPR Gwardią Opole i byli zdecydowanymi faworytami sobotniej potyczki.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało porażki bialskich akademików, bowiem w pewnym momencie wygrywali oni już ze znacznie niżej notowanym zespołem z Grudziądza sześcioma trafieniami (13:7). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 2-bramkowym prowadzeniem drużyny z Białej Podlaskiej (18:16).

Po zmianie stron grudziądzanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i już do końca spotkanie było bardzo wyrównane. W ostatniej minucie po bramce Kamila Kozycza był remis, ale grudziądzanie zdobyli zwycięską bramkę z rzutu wolnego, już po końcowej syrenie i mogli cieszyć się z trzech punktów.

MKS Grudziądz - AZS-AWF Biała Podlaska 33:32 (16:18)

MKS: Wodziński. Prietz, Knopik - Sadowski 11, Kruszewski 6, Miedziński 5, Mokrzki 4, Skóra 2, Rumniak 2, Chyła 1, Nowak 1 Malinski 1, Lemanowicz, Piernicki Trener: Sylwester Ziółkowski

AZS-AWF: Adamiuk, Wiejak, Ostrowski - Ziółkowski 10, Łazarczyk 7, Urbaniak 7, Stefaniec 3, Antoniak 2, Kozycz 1, Kandora 1, Wójcik 1, Tarasiuk, Mazur, Baranowski. Trener: Marcin Stefaniec