Bialscy akademicy przegrali w Piekarach Śląskich, a zamościanie w Gorzowie Wielkopolskim

szupti
(Szczypiorniści AKPR AZS-AWF Biała Podlaska przegrali na wyjeździe z ekipą MKS Olimpii Medex Piekary Śląskie 27:28) MKS Olimpia Piekary Śląskie
W weekend rozegrano 22. kolejkę Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. AKPR AZS-AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z Olimpią Medex Piekary Śląskie 20:21. Z kolei Padwa Zamość uległa w Gorzowie Wielkopolskim ekipie Budnex Stali 27:28.

Drużyna z Piekar Śląskich, pomimo, że jest beniaminkiem bardzo dobrze radzi sobie na zapleczu PGNiG Superligi w trwającej kampanii. Szczególnie wartościowe było pokonanie ligowego lidera, KPR-u Legionowo (28:24), stąd bialczan czekało niezwykle trudne zadanie na parkiecie rywala.

Podopieczni trenera Marcina Stefańca zagrali dobrą pierwszą połowę, wygrywając do przerwy z Olimpią 13:11. Goście od 11. minuty byli cały czas na prowadzeniu, a po kwadransie gry mieli trzy gole zaliczki (9:6). Na pięć minut przed zakończeniem premierowej odsłony, przewaga przyjezdnych wynosiła nawet cztery bramki (13:9).

Po zmianie stron gospodarze potrzebowali dziewięciu minut, aby doprowadzić do remisu (15:15). W 54. minucie tablica wyników pokazywała jeszcze rezultat 18:18, jednak w końcówce lepiej prezentowali się miejscowi, którzy wygrali ostatecznie 21:20.

MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie – AKPR AZS-AWF Biała Podlaska 21:20 (11:13)
AZS-AWF: Adamiuk, Kwiatkowski, Wiejak – Łazarczyk 4, Maksymczuk 4, Kozycz 3, Szendzielorz 2, Wojnecki 2, Antoniak 1, Kandora 1, Lewalski 1, Mazur 1, Wójcik 1, Baranowski, Tarasiuk, Ziółkowski. Kary: 14 min. Trener: Marcin Stefaniec

Swój wyjazdowy pojedynek przegrali także piłkarze ręczni zamojskiej Padwy, którzy podobnie, jak bialczanie prowadzili do przerwy ze swoim rywalem (16:15).

W drugiej połowie, przez jej większą część, na prowadzeniu byli też szczypiorniści Padwy. Dopiero w 54. minucie Stal wyszła na plus jeden (25:24) i ostatecznie wygrała po emocjonującej końcówce z drużyną trenera Zbigniewa Markuszewskiego 28:27. Decydującego gola dla zespołu z województwa lubuskiego rzucił ze skrzydła Wojciech Gumiński, zapewniając miejscowym trzy oczka.

Budnex Stal Gorzów Wielkopolski – KPR Padwa Zamość 28:27 (15:16)
Padwa: Kozłowski, Proć – Adamczuk 5, Orlich 5, Skiba 4, Szymański 4, Czerwonka 3, Obydź 2, Bajwoluk 1, Bączek 1, Kłoda 1, Pomiankiewicz 1, Mchawrab, Olichwiruk, Puszkarski. Kary: 2 min. Trener: Zbigniew Markuszewski