Bialscy akademicy sprawili ogromną niespodziankę, pokonując w Pucharze Polski KPR Gwardię Opole

AZS-AWF Biała Podlaska
Szczypiorniści AZS-AWF Biała Podlaska sprawili w środowy wieczór ogromną niespodziankę, pokonując we własnej hali w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski KPR Gwardię Opole 30:24. Bialscy akademicy tym samym zameldowali się w kolejnej rundzie pucharowych rozgrywek, a ich rywalem w 1/8 finału będzie ekipa Handball Stali Mielec.

Występująca w Lidze Centralnej drużyna z Białej Podlaskiej przystąpiła do tego meczu niezwykle zdeterminowana i głodna zwycięstwa nad superligowym przeciwnikiem. Było to widoczne od pierwszych minut, w których bialscy akademicy wypracowali sobie 4-bramkową przewagę.

Bialczanie świetnie rozpoczęli pucharową potyczkę, bowiem już w 8. minucie wyszli na prowadzenie 5:1. W tym okresie po dwa trafienia zanotowali Norbert Maksymczuk, który dwukrotnie celnie przymierzył z karnych oraz Jakub Tarasiuk, rzucając skutecznie z drugiej linii. Opolanie szybko odrobili jednak straty i po kolejnych czterech minutach tablica wyników pokazywała remis 5:5.

Wydawało się, że przyjezdni id tego momentu przejmą inicjatywę, ale stało się zupełnie inaczej, bo to gospodarze w 23. minucie ponownie mieli trzy gole zaliczki (12:9). Ostatecznie przed zejściem na przerwę AZS-AWF prowadził 16:15, gdyż w końcówce pierwszej połowy Gwardii udało się jeszcze zdobyć bramkę kontaktową.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Marcina Stefańca nie pozwolili opolanom wyjść na prowadzenie, wykorzystując z bardzo dobrymi efektami zmarnowane sytuacje Gwardii w ofensywie. Już na samym początku tej części gry gospodarze powiększyli zaliczkę do czterech bramek (19:15).

Co prawda goście w 40. minucie złapali kontakt z bialczanami (19:20), jednak w ciągu kolejnych ośmiu minut prowadzenie miejscowych wzrosło aż do pięciu bramek (25:20). W końcowych minutach spotkania ekipa z Białej Podlaskiej podwyższyła jeszcze przewagę i tym samym przypieczętowała swój awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

W ćwierćfinale pucharowych rozgrywek akademicy zagrają z kolejnym zespołem z PGNiG Superligi - Handball Stalą Mielec, a starcie to zaplanowano 9 lutego w Białej Podlaskiej.

Wcześniej AZS-AWF rozpocznie jednak rundę rewanżową w Lidze Centralnej, walcząc w sobotę, 5 lutego w Grudziądzu z miejscowym MKS-em.

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Gwardia Opole 30:24 (16:15)

AZS AWF: Adamiuk, Wiejak, Ostrowski – Maksymczuk 7, Antoniak 6, Niedzielenko 4, Tarasiuk 4, Kandora 3, Łazarczyk 2, Ziółkowski 2, Urbaniak 1, Mazur 1, Stefaniec, Kozycz, Lewalski, Baranowski. Kary: 14 min. Trener: Marcin Stefaniec

Gwardia: Ałaj – Mauer 8, Fabianowicz 6, Jankowski 3, Zadura 3, Milewski 3, Zarzycki 1, Stefani 1, Klimków 1, Solovev, Morawski, Kucharzyk, Bączek, Scisłowicz, Klimenko, Sosna. Kary 2 min. Trener: Rafał Kuptel