Biegi narciarskie: Znakomity występ zawodników MULKS Tomaszów Lubelski

Rywalizacja na trasach biegowych Siwej Doliny była niezwykle zacięta
Rywalizacja na trasach biegowych Siwej Doliny była niezwykle zacięta Barbara Niewiadomska
W miniony weekend (28-29 stycznia) na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim, rozegrane zostały kolejne zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich - Bieg na Igrzyska 2012. Na starcie pojawiło się aż 341 narciarzy, reprezentujących kluby z całej Polski

W sobotę wszyscy uczestnicy, bez względu na kategorię wiekową, rywalizowali w sprintach na dystansie 1200 m techniką dowolną, natomiast w niedzielę odbyła się walka w biegach interwałowych, techniką klasyczną na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej.

Sobotnia rywalizacja w sprintach, zdominowana została przez zawodników i zawodniczki MULKS Tomaszów Lubelski, którzy odnieśli pięć zwycięstw indywidualnych. W rywalizacji juniorek B triumfowała Małgorzata Żółkiewska, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

- Nie było łatwo. Dziewczyny są bardzo mocne w tym roku i trzeba było włożyć dużo pracy i wysiłku w to, żeby im uciec. Owszem, może się wydawać, że dobrze mi się biegło i start był udany, ale popełniłam sporo błędów, zwłaszcza na zjeździe. Mimo, że jest on na naszych trasach, nie wyszedł mi dziś perfekcyjnie - informuje Małgorzata Żółkiewska.

W juniorach E zwyciężył Jan Żółkiewski, który w tym roku nie przegrał jeszcze żadnego biegu w swojej kategorii wiekowej. W juniorach C wygrali: Katarzyna Stokfisz i Mateusz Hałasa, natomiast w juniorach D, bezkonkurencyjny okazał się Szymon Sikora.

- Nie spodziewałam się takiego wyniku, ponieważ wcześniejsze zawody poszły mi bardzo źle. Dziś chciałam być w czołowej trójce, jednak okazało się, że jestem pierwsza i bardzo mile mnie to zaskoczyło - powiedziała po sobotnim biegu Katarzyna Stokfisz.

W niedzielę tomaszowianie pokazali się również z bardzo dobrej strony. Małgorzata Żółkiewska ponownie nie miała sobie równych w juniorkach B, na dystansie 5000 m, Martyna Wawrzusiszyn triumfowała w juniorkach D (2000 m), natomiast Jan Żółkiewski wygrał w juniorach E (2000 m). Drugie lokaty w juniorach C wywalczyli ponadto: Katarzyna Stokfisz i Szymon Sikora, rywalizujący na dystansie 3000 m.

W klasyfikacji klubowej na pierwszym miejscu, umocniła się ekipa MULKS Tomaszów Lubelski.