Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bilard. Piotr Oleszczuk triumfuje w Chełmie i jest najbliżej sięgnięcia po tytuł mistrza Lubelszczyzny

Kamil Wojdat
Kamil Wojdat
(Na zdjęciu organizator z czołową czwórką zawodników turnieju w Chełmie. Od lewej: Piotr Oleszczuk, Tomasz Smól, Robert Szafran, Tomasz Wiśniewski i Bartłomiej Brzozowski)
(Na zdjęciu organizator z czołową czwórką zawodników turnieju w Chełmie. Od lewej: Piotr Oleszczuk, Tomasz Smól, Robert Szafran, Tomasz Wiśniewski i Bartłomiej Brzozowski) Lubelskie Stowarzyszenie Sportów Bilardowych
W trzecim turnieju bilardowego Grand Prix Lubelszczyzny najlepszy okazał się Piotr Oleszczuk. Dzięki zwycięstwu został liderem całego cyklu.

Dwa poprzednie turnieje odbyły się w Zamościu i Lubartowie. W obydwu najlepszy okazał się Bartosz Bielec. Zmagania w Chełmie zakończył jednak już na etapie 1/8.

– Było to pewne zaskoczenie. Jego słabsza dyspozycję świetnie wykorzystał lepszy tego dnia Mariusz Zakrzewski. Bartka ta porażka kosztowała nie tylko przedwczesne odpadnięcie z turnieju w Chełmie, ale również utratę prowadzenia w klasyfikacji generalnej całego cyklu – mówi wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenie Sportów Bilardowych, Robert Szafran.

Nowym liderem został natomiast triumfator chełmskiego turnieju, Piotr Oleszczuk, który w finale okazał się lepszy od Tomasza Wiśniewskiego. Po odpadnięciu w półfinałach na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Tomasz Smól i Bartłomiej Brzozowski. Łącznie udział wzięło 39 zawodników, choć początkowo miało być ich 40.

– W ostatniej chwili z udziału w zmaganiach zrezygnowało sześciu zawodników, ale finalnie zastąpiło ich pięciu z listy rezerwowej. Stworzyliśmy osiem grup. W siedmiu było po pięć osób, a w jednej cztery osoby – wyjaśnia Robert Szafran.

Wyniki chełmskiej odsłony mistrzostw wprowadzają dodatkowe emocje, co tylko zwiększa emocje na finiszu całej rywalizacji.

– Oczywiście ja się z tego cieszę, Piotrek zapewne też – śmieje się organizator. – W Lublinie z pewnością czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja – dodaje. Przed rokiem było zgoła inaczej. – Wtedy bezkonkurencyjny był Hubert Łopotko, który wygrał wszystkie cztery turnieje. Już po trzech zapewnił sobie tytuł mistrza Lubelszczyzny – przypomina wiceprezes.

Wspomniany Hubert Łopotko to gracz ekstraklasowy. W obecnej edycji tacy zawodnicy nie mogą już brać udziału w mistrzostwach Lubelszczyzny.

– Ta zmiana weszła od tego roku. W ekstraklasie grają profesjonaliści. Ich poziom jest dużo wyższy od amatorskiego. A właśnie do ludzi grających amatorsko skierowany jest ten cykl – wyjaśnia Robert Szafran. – Dziękujemy firmie MARTEX i Patrykowi Szady za wsparcie chełmskiej imprezy oraz klubowi Masters & Bowling w Chełmie za udostępnienie zasobów do przeprowadzenia zawodów. Są jeszcze nasi partnerzy strategiczni całego cyklu: „SYNTEZA OZE” Odnawialne Źródła Energii z Lublina, eDom s.c. Skład Budowlany z Łęcznej, Klub Bilardowy „Metro POOL & CAFE CLUB” z Zamościa oraz lubartowskie „DK TRANS” Damian Kułak i Klub Bilardowy „Podkowa”. Bez nich przeprowadzenie Grand Prix Lubelszczyzny nie byłoby możliwe – uzupełnia.

Mistrza Lubelszczyzny poznamy 14 października w Lublinie. Zapisy (pod adresem mailowym: [email protected]) ruszą osiem dni wcześniej, 6 października. Liczba miejsc ograniczona: 40.

– Zapisy z reguły trwają 24 godziny. Mistrzostwa się rozrastają, zainteresowanie ze strony zawodników jest coraz większe, ale tak dobrze nie jest pod kątem szukania nowych lokalnych sponsorów, ale liczymy, że wszystko się ułoży – kończy Robert Szafran.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

MECZ Z PERSPEKTYWY PSA. Wizyta psów z Fundacji Labrador

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski