Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biuro rzeczy znalezionych MPK Lublin: Kiszona kapusta, laptop, proteza zębowa

MS
Zgubione rzeczy są przechowywane w biurze rzeczy znalezionych MPK przy ul. Grygowej przez dwa lata.
Zgubione rzeczy są przechowywane w biurze rzeczy znalezionych MPK przy ul. Grygowej przez dwa lata. sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne
Co zostawiamy w autobusach i trolejbusach? Nie tylko klucze, dokumenty i parasolki. Zgubione rzeczy są przechowywane w biurze rzeczy znalezionych MPK przy ul. Grygowej przez dwa lata.

W tej chwili w wykazie jest prawie 400 przedmiotów. - Czasami są to cenne rzeczy. Jakieś półtora roku temu ktoś zostawił w autobusie dwa laptopy, częściej zdarzają się parasole, dokumenty i portfele z gotówką - mówi pan Kazimierz, wieloletni pracownik biura rzeczy znalezionych przy ul. Grygowej.

I dodaje: - Kiedyś dostaliśmy pakunek ze sprzętem do rehabilitacji. Właściciel nie odbierał go przez pół roku, po tym jak już upewnił się, że sprzęt jest u nas. Wytłumaczył, że dopóki obecne urządzenie mu się nie zużyje, to może poczekać, a u nas nic nie zginie.

Biuro rzeczy znalezionych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Grygowej 56 jest czynne od poniedziałku do piątku między godziną 7, a 15 , tel. 71 00 488. Znalezione rzeczy są tam przechowywane przez dwa lata, a potem niszczone, jeśli ich właściciel się w tym czasie nie zgłosi, albo nie uda się go ustalić. Zguby najczęściej przynoszą kierowcy miejskiej komunikacji.

- Zazwyczaj do punktu trafiają: klucze, dokumenty, parasolki, telefony komórkowe, okulary, rękawiczki, zegarki, czy bluzy i książki. Ale, np. w okresie przedświątecznym ktoś zostawił torbę z zakupami i kapustą kiszoną. Był też laptop, odtwarzacz MP3, a nawet proteza zębowa. Teraz na właściciela czeka m.in. farba do malowania ścian - wylicza Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK w Lublinie.

Nie tylko biuro przy ul. Grygowej

Zguby z pociągów trafiają do punktu znajdującego się na dworcu głównym, w budynku kasy dopłat konduktorskich. Punkt przechowywania rzeczy znalezionych jest czynny codziennie, w godzinach 7- 19, tel.
722 350 061 oraz 722 350 078. - Najczęściej trafiają do nas różnego rodzaju torby i walizki, zdarzają się też telefony komórkowe, klucze i i parasolki. Kiedyś dostaliśmy również laptop - usłyszeliśmy w kolejowym biurze rzeczy znalezionych.

Nie wszyscy wiedzą też, że także Urząd Miasto Lublin ma swoje biuro rzeczy znalezionych. Mieści się przy ul. Dolnej 3-Maja 5 w budynku Wydziału Organizacji. O tym, że pod tym adresem jest biuro rzeczy znalezionych można dowiedzieć się ze strony internetowej ratusza, ale na samym budynku nie ma żadnej tabliczki informacyjnej o tym, że właśnie w tym miejscu możemy zostawić zgubione przedmioty. Punkt mieści się w piwnicy.

Statystyka rzeczy, które tutaj trafiły nie jest imponująca: w ubiegłym roku było ich pięć - rower, dwa telefony komórkowe, komplet kluczy i lampy drogowe. W 2012 roku na wykazie było 31 przedmiotów. W tym roku nikt jeszcze niczego nie przyniósł.

- Mieszkańcy mają świadomość, że takie miejsce jest, wystarcza informacja o nim w BIP. Zgubione przedmioty dostajemy najczęściej za pośrednictwem komisariatów - informuje Renata Owczarewicz z UM Lublin.

- Czy jest szansa na zawieszenie tabliczki informacyjnej na budynku przy ul. Dolnej 3 Maja? - pytamy.

- To oczywiście nie stanowi problemu. Generalnie jednak mieszkańcy raczej do nas dzwonią, żeby zapytać, czy do biura trafiło coś, co zgubili- zaznacza Karol Kieliszek z zespołu prasowego UM Lublin.

Numer telefonu biura rzeczy znalezionych w UM Lublin to 81 466 12 45.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski