MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Lublina na 2018 rok. Miejskie kluby sportowe mogą liczyć na spore wsparcie. Ile dostaną?

Krzysztof Nowacki
Łukasz Kaczanowski
W przedstawionym przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka projekcie budżetu miasta na 2018 rok miejskie kluby sportowe mają otrzymać blisko 5 mln zł (poprzez objęcie dodatkowych akcji). Dla piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin miasto chce przeznaczyć 2,75 mln zł, natomiast dla piłkarzy Motoru Lublin 2 mln zł.

Podobnie, jak w budżecie na obecny rok, pieniądze dla żużlowców Speed Car Motoru zostały zapisane w ramach wydatków na promocję miasta poprzez sport. Na ten cel w budżecie przeznaczono 2 mln zł, z czego pieniądze mają zostać wydane na międzynarodowe i ogólnopolskie wydarzenia sportowe w dyscyplinach indywidualnych i sportach zespołowych. To oznacza, że m.in. na promocję podczas zawodów żużlowych i podczas przyszłorocznych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Miasto planuje objąć nowe udziały w spółce MOSiR Bystrzyca za sumę 5 mln zł. Kwota ta ma zostać przeznaczona na inwestycje w obiekty sportowe podlegające spółce. Prezes MOSiR Bystrzyca, Jacek Czarecki oszacował, że na najpilniejsze remonty spółka potrzebuje 5 mln zł netto. Wśród potrzeb znalazła się m.in. wymiana parkietu w hali Globus oraz inwestycje w kompleksie basenów Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

MOSiR Bystrzyca otrzyma także blisko 4 mln zł na organizację zajęć na swoich obiektach z przeznaczeniem na dotacje m.in. dla klubów sportowych.

Na zadania w zakresie kultury fizycznej miasto planuje przeznaczyć 6,5 mln zł i prawie cała kwota miałaby trafić na dotacje dla podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych. Z tej kwoty mogłyby skorzystać kluby, których udziałowcem nie jest miasto.
100 tys. zł przeznaczono na organizację imprez sportowych, natomiast 300 tys. zł na stypendia dla zawodników za osiągnięcia sportowe.

Budżet miasta na 2018 rok na razie jest na etapie propozycji. Teraz radni mają czas na zgłaszanie poprawek i dyskusję o poszczególnych zapisach na właściwych komisjach. Głosowanie nad budżetem odbędzie się zapewne w grudniu.

ZOBACZ TEŻ: Budżet Lublina na 2018 r. Miasto podzieliło kasę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski