Chełmianka Chełm pokonała Stal Kraśnik. Wisła Puławy wygrała w Kielcach. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
14 marca 2021 roku doszło do kolejnych spotkań z udziałem trzecioligowców z Lubelszczyzny. Chełmianka zmierzyła się w derbach regionu ze Stalą Kraśnik, natomiast puławska Wisła grała z rezerwami Korony Kielce. Uruchom i przeglądaj galerię, klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

Po raz kolejny w rundzie wiosennej Chełmianka pełniła rolę gospodarza na sztucznym boisku w Lubartowie. Po pokonaniu 3:0 Wisły Sandomierz, tym razem biało-zieloni wygrali z kraśnicką Stalą. Do przerwy było 1:0 po trafieniu Michała Wołosa. W drugiej połowie wynik podwyższył doświadczony Tomasz Brzyski. W samej końcówce kontaktowego gola z rzutu karnego zdobyli goście, ale chełmianie natychmiast odpowiedzieli bramką ustalającą rezultat na 3:1, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Brzyski. On także trafił do siatki z "jedenastki".

Następny mecz domowy chełmianie mają rozegrać już na własnym stadionie. W piątej serii wiosennych spotkań podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka mają zmierzyć się z liderującą Wisłą Puławy. Początek konfrontacji z tym rywalem zaplanowano na sobotę 27 marca, o godzinie 15.00.

Chełmianka Chełm - Stal Kraśnik 3:1 (1:0)
Bramki: Wołos 40, Brzyski 53, 89 - Dyszy 88 (z rzutu karnego)

Chełmianka: Ciołek - Brzozowski, Wołos, Mazurek, Giletycz (62 Grądz), Kotowicz (78 Skoczylas), Brzyski, Prytuliak (62 Kożuchowski), Bednara (78 Wawryszczuk), Bonin (82 Kanarek), Myśliwiecki. Trener: Tomasz Złomańczuk

Stal: (skład wyjściowy) Borusiński, Dyszy, Gajewski, Chudyba, Michalak, Jagieła, Popiołek, Czelej, Wolski, Zawierucha, Cybula. Trener: Marcin Wróbel

Żółte kartki: Prytuliak, Bednara

Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów)

18 zwycięstwo w sezonie odniosła Wisła Puławy. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe rezerwy kieleckiej Korony, strzelając po dwie bramki w każdej połowie. Warto zaznaczyć, że swój snajperski dorobek powiększył najskuteczniejszy zawodnik całej IV grupy III ligi, Adrian Paluchowski. Doświadczony napastnik zdobył jak dotąd 22 gole w 23 meczach.

Korona II Kielce - Wisła Puławy 0:4 (0:2)
Bramki: Bartosiak 10, Ednilson 33, Paluchowski 64, Cyfert 85

Korona II: Osobiński, Szywacz, Czerwiak, Prętnik, Szpakowski, Piróg (69 Rozmysłowski), Jopkiewicz (61 Zawadzki), Więckowski (76 Lisowski), Turek (46 Świtowski), Cukrowski, Bielka (46 Słabosza). Trener: Dariusz Kozubek

Wisła: Kołotyło - Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Skałecki (72 Konradacki), Zając (57 Brągiel), Ednilson (84 W.Puton), Drozdowicz (72 Wiech), Bartosiak (72 Kacprzycki), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Arczewski (asystent trenera Korony) - Bartosiak, Skałecki

Sędziował: Jan Pawlikowski (Poronin)

Polski Cukier MKS Avia Świdnik ze zwycięstwem nad Mickiewicz...