Cztery złote medale Konrada Czerniaka podczas pływackich mistrzostw Polski seniorów

Konrad Czerniak zdobył cztery złote medale podczas MP seniorów w Olsztynie, wypełniając także cztery minima na tegoroczne mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie archiwum zawodnika
Reprezentanci z klubów województwa lubelskiego zdobyli osiem medali, w tym cztery złote podczas pływackich mistrzostw Polski seniorów, które w dniach 5-8 czerwca zostały rozegrane na 50-metrowym basenie Aquasfera w Olsztynie.

Czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Konrad Czerniak (Wisła Puławy), który został mistrzem kraju w wyścigach na 50 m (21,94) i 100 m dowolnym (48,89) oraz 50 m (23,50) i 100 m stylem motylkowym (51,89). Podopieczny Bartosza Kizierowskiego na wszystkich dystansach wypełnił minima na tegoroczne mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie.

– Chciałbym podziękować wszystkim za doping i wsparcie. Najważniejszą imprezą będą jednak dla mnie mistrzostwa Europy, które w dniach 18-24 sierpnia zostaną rozegrane na długim basenie w stolicy Niemiec Berlinie – powiedział Konrad Czerniak.

Dwa krążki przywiezie z Olsztyna zaledwie 17-letnia Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, która była druga na 200 m zmiennym (2.18,58) oraz trzecia na 400 m tym samym stylem (4.54,69).

Wicemistrzem Polski na dystansie 200 m stylem dowolnym został Jan Świtkowski (Skarpa Lublin), który czasem 1.48,35 wypełnił także minimum na berliński czempionat Starego Kontynentu. Na najniższym stopniu podium stanęła ponadto jego koleżanka klubowa Ludwika Szynal, zdobywając brąz na 200 m grzbietem (2.17,17).

W trakcie olsztyńskich mistrzostw uroczyście pożegnano Otylię Jędrzejczak, bowiem największa gwiazda polskiego kobiecego pływania zakończyła oficjalnie swoją wspaniałą karierę sportową.