Daniel Jeleniewski awansował do półfinału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu

Łukasz Kaczanowski
Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) awansował do półfinału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. W turnieju ćwierćfinałowym w Krośnie, lublinianin wywalczył dziesięć punktów, plasując się na siódmym, premiowanym awansem miejscu.

W Krośnie rywalizował także inny zawodnik lubelskiego klubu Stanisław Burza, który pierwotnie miał być drugim rezerwowym. Żużlowiec Motoru zdobył trzy "oczka" i został sklasyfikowany na 13. pozycji.

W zawodach triumfował Janusz Kołodziej z ekstraligowej Fogo Unii Leszno, zdobywając 14 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków), a na najniższym stopniu podium stanął Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno).

Do Opola (8 czerwca) pojedzie ośmiu najlepszych żużlowcu z Krosna. Rezerwowym będzie Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra). Finał zaplanowano na 2 lipca w Gorzowie.

Wyniki ćwierćfinału IMP w Krośnie
1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) - 13 (2,3,3,3,2)
3. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) - 13 (3,2,3,2,3)
4. Dawid Lampart (Stal Rzeszów) - 11 (3,2,1,3,2)
5. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda Kraków) - 11 (1,2,3,3,2)
6. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) - 10 (3,3,2,1,1)
7. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) - 9 (3,1,2,0,3)
8. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 8 (1,0,2,2,3)
9. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 7 (1,1,2,2,1)
10. Sebastian Ułamek (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) - 6 (0,3,1,1,1)
11. Hubert Łęgowik (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 4 (2,1,1,0,0)
12. Robert Chmiel (KS ROW Rybnik) - 4 (1,2,w,1,0)
13. Stanisław Burza (Speed Car Motor Lublin) - 3 (0,0,0,2,1)
14. Michał Nowiński (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 3 (2,0,0,1,0)
15. Jacek Rempała (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 3 (0,1,t,0,2)
16. Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 0 (0,0,0,0,u)

Natomiast w Krakowie zakończyła się 3. runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzi reprezentanci Speed Car Motoru Lublin uplasowali się na piątym miejscu, zdobywając 14 "oczek". Najskuteczniejszy w zespole znad Bystrzycy był Kamil Brzeziński, autor siedmiu punktów. W tabeli mistrzostw, lublinianie również zajmują piątą pozycję.