MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do kiedy trwa przerwa wielkanocna 2024? Sprawdź, czy 2 i 3 kwietnia to dni wolne od szkoły. Ile wolnego mają uczniowie?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Wideo
od 7 lat
Przerwa wielkanocna 2024 to najbliższe dni wolne od szkoły. Uczniowie odpoczywają od lekcji na przełomie marca i kwietnia. Już w czwartek udali się na wyczekany wypoczynek. 2 kwietnia jest jeszcze wolny do szkoły, a co z 3 kwietnia? Sprawdź, na ile wolnego mogą liczyć dzieci i młodzież, a także do kiedy trwa przerwa wielkanocna 2024.

Spis treści

Kiedy jest przerwa wielkanocna 2024?

W tym roku Wielkanoc wypada dość wcześnie, bo 31 marca. Uczniowie mogą jednak liczyć na trochę więcej wolnych dni. Wiosenną przerwę świąteczną rozpoczęli 28 marca (jest to czwartek), a potrwa ona do 2 kwietnia (wtorek), co oznacza, że już w środę dzieci i młodzież powrócą do szkół. Łącznie z weekendem uczniowie będą więc mieli sześć dni wolnego. 3 kwietnia jest więc dniem, w którym odbywają się lekcje.

dziewczynka siedzi w ławce i się zastanawia
Sprawdź, do kiedy trwa przerwa wielkanocna freepik

Które dni są wolne w Wielkanoc w pracy?

Chociaż osoby chodzące do szkoły, mogą liczyć na prawie tydzień wolnego, to inaczej sytuacja wygląda w przypadku pracowników. Dniem świątecznym jest tylko Wielkanoc (niedziela) oraz Poniedziałek Wielkanocny, czyli 1 kwietnia. Osoby, które chcą mieć większą liczbę dni wolnych, mogą skorzystać z urlopu wypoczynkowego.

Opieka nad dzieckiem w trakcie dni wolnych

Wolne od szkoły to jednocześnie problem dla rodziców, zwłaszcza mających pod opieką młodsze dzieci. W placówkach są jednak organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, czyli tzw. zajęcia świetlicowe. Częstą praktyką jest zgłaszanie przez rodziców uczniów, którzy w dniach wolnych mają przebywać w szkole. Wówczas dyrektor tak organizuje pracę placówki, by zapewnić im opiekę. Czy w związku z tym nauczyciel również ma przerwę wielkanocną? To zależy od ustaleń dyrektora.

Inne dni wolne w 2024 roku

Po wielkanocnej przerwie świątecznej 2024, uczniów czekają jeszcze inne dni wolne od szkoły m.in. majówka, która standardowo odbywa się w dniach 1-3 maja. W tym roku są to dni od środy do piątku. Niektórzy uczniowie mogą liczyć na kolejne wolne w związku z przeprowadzaniem egzaminów: maturalnego i ósmoklasisty.

Do szkół nie pójdą uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej w terminie 14-16 maja, a także młodzież ze szkół średnich w terminie 7-9 maja (oprócz maturzystów). Wolnego w tym miesiącu jest wyjątkowo dużo, ponieważ Boże Ciało wypada nie w czerwcu, ale 30 maja. To również wolny dzień od szkoły. W niektórych placówkach dniem dyrektorskim jest także piątek po tej uroczystości, czyli 31 maja.

grafika
Sprawdź, kiedy są wolne dni grafika Strefa Edukacji

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl
!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Do kiedy trwa przerwa wielkanocna 2024? Sprawdź, czy 2 i 3 kwietnia to dni wolne od szkoły. Ile wolnego mają uczniowie? - Strefa Edukacji

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski