Do zobaczenia za rok w nowej hali w Kraśniku

Piotr Orzechowski
Osiemnasta edycja Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej miała w tym roku wyjątkowo liczną obsadę. Do Kraśnika zjechało 134 zawodników z ośmiu krajów, którzy oprócz laurów tradycyjnych zawodów rywalizowali o Puchar Polski juniorów. Zawodnicy z naszego regionu musieli tym razem obejść się bez zwycięstwa, zdobyli za to cztery medale.

Najlepiej zaprezentowali się zapaśnicy z Grecji, którzy bezapelacyjnie wygrali w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy z naszego regionu zdobyli łącznie cztery krążki. Srebrny medal w kat. 50 kg wywalczył Krzysztof Łazarski z Suplesu, który wyprzedził Radosława Kurowskiego z Górnika Łęczna. Drugi w kat. 55 kg był Mateusz Jakóbczyk z Suplesu oraz w kat. 66 kg jego klubowy kolega Przemysław Wiśniewski. - Poziom zawodów był najwyższy od lat. Medali nie ma za dużo, ale ich wartość jest większa - mówi trener Suplesu Aleksander Płatek.

Przypadająca w tym roku 10. rocznica powstania LUKS Suples Kraśnik (będącej spadkobierczynią kraśnickich tradycji zapaśniczych) była okazją do odznaczenia zawodników, trenerów i działaczy. Zasłużona nagroda nie mogła ominąć również Agaty Pietrzyk. Nasza wicemistrzyni świata, która przebywa aktualnie w Nałęczowie na zgrupowaniu rehabilitacyjnym kadry narodowej, znalazła chwilę, by zaprezentować się kraśnickiej publiczności.

Tegoroczne zmagania były wyjątkowe ze względu na pożegnanie obiektu ZS nr 3. Hala przy ul. Słowackiego towarzyszyła kraśnickim zapasom od 1987 r. - Wówczas zapaśnicy ówczesnej Tęczy Kraśnik zmierzyli się z rumuńskim Dynamem Brasov. Od tego czasu odbywały się tu największe krajowe imprezy - mówi Zygmunt Kusiak, prezes Suplesu. Stary obiekt przechodzi już do lamusa, a na jego miejscu powstanie nowoczesna hala na kilkaset miejsc. Jej ukończenie przewidziano na wrzesień przyszłego roku.