Dobry występ tenisistek stołowych KTS Sygnału Lublin na III OTK Seniorek w Łomży

Cztery zawodniczki i jeden zawodnik z Lubelszczyzny wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów w Łomży. Aż trzy to zawodniczki to reprezentantki KTS Sygnał Lublin: Renata Gumula, Kinga Jabłońska i Sylwia Pawlak. W turnieju grała także Natalia Cięszczyk (KS Sygnał Lublin), która otrzymała "dziką kartę" oraz Maciej Nowaliński z Trefla Stone Master Zamość.

W fazie eliminacyjnej bardzo dobrze zaprezentowały się Sylwia Pawlak i Kinga Jabłońska, które pozostawiły w pokonanym polu m.in. zawodniczki z renomowanych klubów: KTS Zamek Tarnobrzeg i AZS AJD Częstochowa (ekstraklasa). Sylwia zwyciężyła w swojej grupie eliminacyjnej pokonując młodzieżową reprezentantkę kraju Katarzynę Ślifirczyk (KTS Zamek) 3:1, oraz Darię Dudzińską (AZS Nysa) 3:2. Kinga Jabłońska, również odniosła dwa zwycięstwa, w tym 3:0 z Aleksandrą Piętą (AZS AJD Częstochowa).

Wśród mężczyzn w turnieju grupowym Maciej Nowaliński okazał się pogromcą (3:0) Bartosza Szarmacha zawodnika ekstraklasowych Morlin Ostróda.

W turnieju głównym, nasi zawodnicy mieli trochę mniej szczęścia. Jabłońska w pierwszej rundzie uległa Natalii Bajor (AZS UE Wrocław), a później w meczu o 25 miejsce zwyciężyła Joannę Kiedrowską (GLKS Gdańsk). Pawlak w meczu o "16" została pokonana przez rywalkę z grupy, Dudzińską i zajęła 21 miejsce. Nowaliński uległ Jędrzejowi Małolepszemu (Viret Zawiercie) 3:4 w pierwszej rundzie i ostatecznie zajął 25 miejsce. Cięszczyk przegrała w turnieju głównym oba spotkania i uplasowała się na 29 pozycji.

Drugiego dnia do gry weszła Gumula, która niestety w 1/8 finału uległa po zaciętym meczu Ślifirczyk 3:4. "Guma" w kolejnym meczu o 9 miejsce nie dała szans Dudzińskiej.

- W mojej ocenie turniej udany, choć pozostaje pewien niedosyt, bo awans Renaty Gumuli do ćwierćfinału był na wyciągnięcie ręki. Podobnie było w meczu Sylwii Pawlak o awans do najlepszej "16". Mam nadzieję, że będzie to przyczyna do refleksji przed kolejnym turniejem oraz materiał poglądowy do planowania procesu szkolenia - mówi Marcin Pawlak, prezes KTS Sygnał Lublin.