Dopóki były siły, był mecz. Olimp-Start L. - MKS Dąbrowa 59:69

Tomasz Biaduń, Piotr Orzechowski
Michał Samborski kilka razy brawurowo wchodził pod kosz zawodników ze Śląska.
Michał Samborski kilka razy brawurowo wchodził pod kosz zawodników ze Śląska. Karol Wiśniewski
Olimp-Start Lublin dysponujący dramatycznie krótką ławką rezerwowych nie dał rady liderowi z Dąbrowy Górniczej. Dopóki siły miał Łukasz Kwiatkowski (autor 19 punktów), to była nadzieja na dobry rezultat. W drugiej połowie goście bezlitośnie wykorzystali słabości zespołu trenera Dominika Derwisza.

Pierwsza kwarta miała zaskakujący przebieg. Lublinianie zaskoczyli graczy ze Śląska agresywną obroną. Ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Łukasz Kwiatkowski, który regularnie punktował i, co najważniejsze, skutecznie wykluczył z gry Adama Lisewskiego, najlepszego wysokiego zawodnika MKS. Lisewski, który przed sezonem romansował z Olimp-Startem, szybko złapał dwa faule i usiadł na ławce rezerwowych.

W drugiej kwarcie największa przewaga gospodarzy wynosiła dziewięć oczek. Olimp-Start szybko tę zaliczkę roztrwonił. Jak na dłoni było widać braki na ławce rezerwowych. Wobec większych lub mniejszych kłopotów zdrowotnych Artura Bidyńskiego, Bartłomieja Karczewskiego, Rafała Króla oraz dwójki liderów: Tomasza Celeja i Michała Sikory, trener Derwisz miał w odwodzie jedynie Sergiusza Prażmo. Pozbawieni wsparcia gracze pierwszej piątki szybko tracili siły, co w konsekwencji zaowocowało dwupunktowym prowadzeniem gości do przerwy.

Słabnący z każdą chwilą gospodarze nie mogli odzyskać inicjatywy w spotkaniu. Nie wykorzystali tego zawodnicy MKS, a w miarę rozsądny dystans utrzymywał się dzięki dobrym akcjom Kwiatkowskiego i Michała Samborskiego.

W końcu jednak MKS przechylił szalę na swoją korzyść. Lublinian, mimo porażki, należy jednak pochwalić za ambitną walkę.

Olimp-Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 59:69 (18:12, 17:25, 8:12, 16:20). Widzów: 400. Sędziowali: Damian Ottenburger, Damian Kuziora, Robert Bieńkowski

Start: Kwiatkowski 19, Prażmo 12, Samborski 10, Kowalski 8, Myśliwiec 7, Jagoda 2, Stefaniuk 1, Oszóst, Rogala. Trener: Dominik Derwisz.

MKS: Zieliński 11, Bogdanowicz 11, Szczypka 9, Marek Piechowicz 8, Lisewski 8, Zmarlak 7, Szybowicz 6, Koziński 3, Zawierucha 3, Wiśniewski 3, Marcin Piechowicz, Basiński. Trener: Wojciech Wieczorek.