Drodzy Seniorzy! Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z III Lubelskiego Forum Seniora

PS

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Forum Seniora to wydarzenie organizowane cyklicznie w całej Polsce, dobrze znane lubelskim seniorom. W połowie czerwca zapraszamy na III edycję Forum! Tym razem porozmawiamy m.in. o tym, jak dbać o wzrok i jak pielęgnować przydomowy ogródek. Tematem spotkania będą także bezpieczeństwo seniorów oraz dobroczynny wpływ tańca na zdrowie. A gość specjalny - Katarzyna Bujakiewicz - opowie o swoim życiu w Lublinie!

Z przyjemnością zapraszamy na III edycję Lubelskiego Forum Seniora, które odbędzie się już dziś o godz. 12:00. W trosce o bezpieczeństwo uczestników wykłady będą transmitowane w internecie.

- Bardzo cieszymy się, że nowa, internetowa formuła Forum Seniora spodobała się jego uczestnikom - mówi Karolina Rudnicka, kierownik marketingu Kuriera Lubelskiego. - Dzięki organizacji spotkania online może wziąć w nim udział więcej seniorów. Po ostatnim spotkaniu w marcu otrzymaliśmy mnóstwo zapytań, kiedy odbędzie się następna edycja imprezy, dlatego teraz z przyjemnością zapraszam na kolejne spotkanie.

GOŚĆ SPECJALNY

Gościem specjalnym Forum Seniora będzie Katarzyna Bujakiewicz! Aktorka opowie o swoim życiu w Lublinie. Zdradzi, co urzekło ją w naszym mieście i dlaczego zdecydowała się tutaj zostać. W trakcie spotkania poruszymy także temat pomocy drugiemu człowiekowi, który dla naszego gościa specjalnego jest kwestią szczególnie ważną. Pani Katarzyna opowie o wielu aukcjach i zbiórkach charytatywnych, w które angażuje się od lat.

PROGRAM FORUM SENIORA
  • Zadbaj o swoje rośliny w ogrodzie i na balkonie. Hubert Rydzewski, opiekun kolekcji roślin tropikalnych w Ogrodzie Botanicznym UMCS, podpowie jak pielęgnować i dbać o działkowe, przydomowe i balkonowe ogródki. To będzie spotkanie wypełnione praktycznymi wskazówkami i opowieściami!

  • Taniec, czyli ruch to zdrowie. Tego jeszcze nie było! Konrad Czopiński ze szkoły tańca „Krok po kroku nauka tańca” nauczy Was kilku prostych kroków tanecznych, które możecie wykonywać w domu. Porozmawiamy także o dobroczynnym wpływie aktywności ruchowej na ogólny stan zdrowia.

  • Seniorze, bądź ostrożny! - z Sylwią Kuc, zastępcą naczelnika oddziału szkoleniowo profilaktycznego, porozmawiamy o bezpieczeństwie w trakcie wakacji i nie tylko. Poruszymy temat przemocy wobec seniorów i popularnych metod stosowanych przez oszustów.

  • „W oczach tkwi siła duszy” - czyli jak dbać o wzrok, by cieszyć się nim jak najdłużej. O profilaktyce zaćmy opowie profesor Zbigniew Zagórski z Ośrodka Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego.

  • O problemach osób z niedosłuchem oraz o tym, jak można sobie z nim radzić, a także współczesnych rozwiązaniach w protezowaniu osób niedosłyszących będzie mówił Andrzej Kapitan, Mistrz Protetyki Słuchu AKFON.

  • Z Moniką Lipińską, zastępcą prezydenta ds. Społecznych, porozmawiamy o sprawach bliskich wszystkim seniorom, m.in. szczepieniach, niepełnosprawnościach i bezpieczeństwie.

____________________

Partner główny Forum:

Partnerzy Forum:

Informacji o Forum Seniora udziela:
Patrycja Pakuła
tel. 696 066 102
[email protected]

Materiał oryginalny: Drodzy Seniorzy! Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z III Lubelskiego Forum Seniora - Kurier Lubelski