Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiosna w sercu Seniora – Srebrne pokolenie ma moc! Forum Seniora powraca z bogatym programem

Forum Seniora
Przygotujcie się na niezapomniane spotkanie, które nie tylko dostarczy wiedzy i inspiracji, ale także umili czas seniorom oraz przeciwdziała epidemii samotności. Forum Seniora, organizowane przez Kurier Lubelski, powraca już po raz kolejny, tym razem z mottem "Wiosna w sercu Seniora – Srebrne pokolenie ma moc!". Przewidziany program zapewni uczestnikom atrakcje od prelekcji po występy artystyczne. A to wszystko już 20 marca 2024 roku w siedzibie TVP 3 Lublin!

Już wkrótce, bo w środę 20 marca, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane do lubelskich seniorów, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej. Forum Seniora, organizowane przez Kurier Lubelski, to nie tylko okazja do zdobywania wiedzy i doświadczeń, ale także inspiracja do dbania o urodę, zdrowie oraz miłe spędzanie czasu.

Czym jest Forum Seniora? To cykl spotkań, które od wielu lat przyczyniają się do zawierania nowych przyjaźni, zacieśniania więzi oraz przeciwdziałania epidemii samotności wśród osób starszych. Dotychczasowe edycje w całym kraju zgromadziły łącznie 22 tysiące uczestników, a kolejne tysiące dołączyły do nas online. Ostatnie spotkanie odbyło się jesienią zeszłego roku, gdzie wzięło udział trzy tysiące osób w 11 miastach, a transmisja dotarła do szerszej publiczności za pośrednictwem mediów.

Tegoroczne Forum Seniora nosi miano "Wiosna w sercu Seniora – Srebrne pokolenie ma moc!". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie TVP 3 Lublin w godzinach od 9:30 do 13:00. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który obejmuje atrakcyjne prelekcje i występy artystyczne.

W trakcie Forum Seniora będzie można uczestniczyć w wyjątkowych prelekcjach, takich jak "Seniorze bądź ostrożny!" z udziałem Sylwii Kuc, zastępcy naczelnika oddziału szkolno-profilaktycznego, gdzie poruszane będą tematy związane z ochroną przed oszustami i zagrożeniami dla osób starszych. Nie zabraknie również prelekcji na temat umowy dożywocia oraz przeciwdziałania przemocy ekonomicznej, prowadzonej przez adwokata Żanetę Helenę Leszczyńską.

Swoją obecnością zaszczyci nas również Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, kierująca Departamentem Spraw Społecznych, w ramach którego prowadzone są m.in. działania na rzecz seniorów, osób z niepełnosprawnościami, rodzin i organizacji pozarządowych. Tytul wystąpienia Pani Prezydent to Lublin - miasto przyjazne, miasto dostępne

Ponadto, na scenie wystąpi Zespół Śpiewaczy Nadzieja, działający przy Stowarzyszeniu Sympatyków Ziemi Michowskiej z Michowa, który pragnie integrować środowiska lokalne poprzez kultywowanie tradycji śpiewaczej i wspólną zabawę podczas uroczystości.

Podczas Forum Seniora w Lublinie, Renata Bielecka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie oraz Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lublinie, przedstawi temat w którym poruszy kwestie bezpieczeństwa seniorów na drodze.

Marzena Kowal, bizneswoman i właścicielka ekskluzywnych butików z odzieżą dla kobiet, zaprezentuje unikalną perspektywę na temat elegancji i wyrafinowanego stylu kobiet dojrzałych, podkreślając znaczenie "Power dressing" na różnych typach urody.

Kolejny prelegent – KGW Strzyżewianki z Strzyżewic przygotują dla uczestników krótkie, ale niezwykle kreatywne warsztaty na temat wykonania własnoręcznie palm wielkanocnych. Będzie to doskonała okazja, by nauczyć się tradycyjnych technik tworzenia ozdób na nadchodzące święta.

Forum Seniora to także miejsce, gdzie poruszane są ważne kwestie społeczne. Katarzyna Kasperek, koordynatorka wolontariatu w Stowarzyszeniu "Mali Bracia Ubogich" w Lublinie, opowie o możliwościach radzenia sobie z samotnością w wieku późnej dorosłości oraz działalności stowarzyszenia.

Nie zabraknie również aktywności fizycznej - warsztaty "Tanecznym krokiem do szczęścia" poprowadzi Dorota Wiącek, łącząc taniec, trening i zabawę, gwarantując uśmiech na twarzy i spalone kalorie.

W trakcie Forum Seniora będziemy mieli okazję uczestniczyć w fascynującej prelekcji Magdaleny Sobczak – Solarskiej, wiceprezes MSCG Sp. z o.o. i współwłaścicielka Villi Zakątek. Jej wystąpienie zatytułowane 'Dom seniora? Nie, dziękuję! Cohousing senioralny jako recepta na łączenie ludzi' będzie skupiać się na niezwykłej koncepcji cohousingu, która stawia na wspólne życie i budowanie więzi międzyludzkich, aby przeciwdziałać samotności i wykluczeniu społecznemu. To niezwykłe spojrzenie na współczesne wyzwania seniorów.

W przeddzień kalendarzowej wiosny i Międzynarodowego Dnia Lasów, którego tematem przewodnim jest w tym roku hasło: „Lasy i innowacje: nowe rozwiązania dla lepszego świata”, w leśne ostępy zabiorą Was pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie – Anna Sternik i Paweł Kurzyna z Wydziału Organizacji, Komunikacji Społecznej i Mediów oraz Aneta Sławińska zajmująca się od wielu lat edukacją przyrodniczo-leśną. W Lasach Państwowych nowoczesność stale łączy się z historią i już stuletnią tradycją instytucji – dlatego też przybliżymy nie tylko las osiągnieć technologicznych, lecz także jego praktyczną stronę pokazując, że poza funkcją gospodarczą, tereny leśne pełnią również istotną rolę przyrodniczą i społeczną. –Przebywanie w lesie może być bardzo przyjemne jeśli odpowiednio przygotujmy się do takiej wyprawy. Podczas prezentacji przypomnę najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w lesie. Omówię również sposoby na odnalezienie się w lesie, postępowanie w przypadku wystąpienia niebezpiecznych sytuacji oraz możliwości jak najszybszego ustalenia swojej lokalizacji - wylicza Aneta Sławińska.

Więcej o naszych prelegentach przeczytasz TUTAJ

Podczas naszego spotkania będzie okazja do degustacji wyśmienitych wypieków, w tym chlebów, bułek i drożdżówek od renomowanej piekarni Orlikowski.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób starszych oraz ich opiekunów. Forum Seniora to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim okazja do spotkań, integracji i wspólnego spędzenia czasu.

Jak dołączyć do wydarzenia?

Gotowi na wyjątkową porcję wiedzy, zabawy i inspiracji dla seniorów? Forum Seniora wraca już wkrótce! Tym razem motto brzmi: "Wiosna w sercu Seniora – Srebrne pokolenie ma moc!". Chcesz być częścią tego wydarzenia? Nie czekaj zapisz się już teraz! Rejestracja rusza 26 lutego i trwa aż do momentu, gdy wszystkie miejsca zostaną zapełnione, ale na pewno nie później niż 18 marca. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekaj! Zapisy prowadzone są telefonicznie w dni robocze od 9:30 do 15:00 pod numerami: 696066102 oraz 504058040. Połączenie kosztuje tyle, ile ustala Twój operator. Zapraszamy również do korzystania z adresu mailowego [email protected]. Aby się zapisać i otrzymać zaproszenie, wystarczy podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Do zobaczenia na Forum Seniora – gdzie wiosna ma moc!

belka

Regulamin wydarzenia dostępny TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski