Drugą Dychę do Maratonu ukończyło 1030 osób. Wygrał Michał Wojciechowski (ZDJĘCIA, WIDEO)

Udostępnij:
26-letni Michał Wojciechowski, niesłyszący lekkoatleta Spartana Lublin triumfował w kolejnym biegu z cyklu Cztery Dychy do Maratonu. Uczestnicy wystartowali obok stadionu Arena Lublin, natomiast meta znajdowała się na płycie boiska. Bieg ukończyło 1030 zawodników.

To kolejny olbrzymi sukces Michała Wojciechowskiego w tym roku. Niesłyszący biegacz Spartana 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 31.57. Na drugim miejscu finiszował Michał Biały, reprezentujący barwy SKB Kraśnik (31.59), natomiast na trzecim Bartosz Ceberak z Lubartowa (32.14).

– Michał udowodnił po raz kolejny, że sportowcy niesłyszący mogą walczyć na równi z pełnosprawnymi zawodnikami i to nie tylko w biegach, ale i również w innych dyscyplinach. Nie wszyscy mają jednak tego świadomość i często traktują naszych sportowców, jako tych drugiej kategorii. Liczę i mam wielką nadzieję, że wkrótce to się zmieni – powiedział Stanisław Janiec, sekretarz generalny Polskiego Związku Sportu Niesłyszących z siedzibą w Lublinie.

Niedzielny termin biegu pokrywał się z 22. Wielką Uliczną Zbiórką Darów ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Uczestnicy Drugiej Dychy mogli więc włączyć się do akcji, bowiem w godz. 10-15 przed stadionem Arena Lublin, stanął mobilny punkt przyjmowania darów.

Głównym organizatorem cyklu "Cztery Dychy do Maratonu" jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, przy udziale Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz MOSiR Bystrzyca.