Drugi sparing Górnika Łęczna. Remis z cypryjską Omonią Nikozja

W drugim piątkowym sparingu piłkarze Górnika Łęczna bezbramkowo zremisowali z cypryjską Omonią Nikozja. Kilka godzin wcześniej zielono-czarni ulegli Widzewowi Łódź 0:1. Zespół trenera Ireneusza Mamrota do wtorku będzie trenował na zgrupowaniu w Kielcach.

W sparingu z Omonią, podobnie jak wcześniej z Widzewem, trener Mamrot skorzystał z dwóch jedenastek. Tym razem pierwszym, który stanął w bramce był Tomasz Woźniak. Natomiast w ofensywie razem z Marko Roginicem zagrali Miłosz Kozak i Damian Gąska. Nie przełożyło się to jednak na skuteczność, chociaż w 38. minucie Kozak znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali. Pojedynek ten wygrał Francis Uzoho. Była to najlepsza okazja łęcznian.

Cypryjczycy najbliżej strzelenia gola byli w 42. minucie, gdy Giannis Koussoulos trafił w poprzeczkę. Historia powtórzyła się w drugiej połowie. W 85. minucie poprzeczka uratowała Górnika po strzale Panagiotisa Andreou.

Piłkarzom z Łęcznej w drugim sparingu nie udało się pokonać bramkarza rywali. Górnik do wtorku będzie kontynuował treningi na zgrupowaniu w Kielcach, natomiast w poniedziałek, 10 lipca, zielono-czarni zmierzą się towarzysko z Hapoel Beer Szewa (godz. 17).

Górnik Łęczna - Omonia Nikozja 0:0

Górnik: Woźniak - Grabowski, de Amo, Klemenz, Zbozień, Deja, Starzyński, Kryeziu, Gąska, Kozak, Roginić (42 Podliński); II połowa: Gostomski - Dziwniel, Sienicki, de Amo, Zbozień, Deja, Janaszek (70 Steszuk), Łukasik, Żyra, Bednarczyk (65 Zbozień), Podliński. Trener: Ireneusz Mamrot
Omonia: Uzoho (46 Kyriakidis) - Lecjaks (46 Christou), Kyriakidis (46 Matthews), Kaiafas (46 R. Miletić), Lang (46 Panteli), Charalabous (46 Cassama), Koussoulos (46 Bachirou), Eraković (46 Bezus), Zachariou (46 Semedo), Loizou (46 Oezler), Kakoullis (46 Ansarifard).