Drugoligowa Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała w sparingu swojego ligowego rywala Pogoń Siedlce 1:0

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Wisła Puławy
Piłkarze nożni Wisły Grupy Azoty Puławy w swoim drugim sparingu w letnim okresie przygotowawczym pokonali w Siedlcach Pogoń 1:0. Gola strzelił Damian Kołtański.

Jeszcze przed sobotnim sparingiem w ekipie z Puław doszło do dwóch ruchów kadrowych. Kontrakty podpisali pomocnik Mateusz Kaczmarek i bramkarz Oskar Mielcarz.

20-letni Kaczmarek został wypożyczony do Wisły z Miedzi Legnica latem 2022 roku. W ciągu dwunastu miesięcy zawodnik w biało-niebieskich barwach zaliczył 22 mecze, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Teraz działacze Wisły i spadkowicza z krajowej elity Miedzi doszli do porozumienia w kwestii transferu definitywnego Kaczmarka. Pomocni z "Dumą Powiśla" związał się kontraktem do 30 czerwca 2025 roku.

Z kolei 19-letni Mielcarz brał udział w treningach Wisły od początku przygotowań. Bramkarz zagrał też 45. minut w zremisowanym sparingu 2:2 z czeską MFK Karviná. – Był to dobry sprawdzian. Mamy dużo materiału do analizy. Graliśmy z klasowym rywalem. W pierwszej połowie było więcej pozytywnych akcentów. W drugiej przeciwnik przejął inicjatywę – mówił po tym meczu Michał Piros, szkoleniowiec puławskiej drużyny.

Nowy nabytek puławskiego zespołu przechodzi do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia ze Śląska Wrocław. W ubiegłym sezonie był włączony do kadry pierwszego zespołu ekipy z Dolnego Śląska, ale w PKO Ekstraklasie nie zaliczył żadnego występu.

Mielcarz, który przeszedł do drugoligowca z naszego regionu, jest wychowankiem SPSCh Widzewa Łódź. W seniorach jego pierwszą drużyną była Warta Sieradz, z której trafił do rezerw Śląska. W barwach "wojskowych" rozegrał 33 spotkania w Centralnej Lidze Juniorów oraz 19 na drugoligowych boiskach.

To syn Macieja, który ma za sobą 172 mecze w krajowej elicie, w takich klubach jak Korona Kielce, Widzew Łódź, czy Lech Poznań.

Wszystko wskazuje, że to nie koniec angażów w Wiśle. Kolejni nowi zawodnicy mają być ogłoszeni w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że wcześniej do "Dumy Powiśla" dołączyli: pomocnik Kamil Kumoch ( Legionovia Legionowo), obrońca Karol Noiszewski (Siarka Tarnobrzeg) oraz pomocnik Bartosz Rymek (Legionovia).

Z klubem rozstali się natomiast: obrońcy Bartosz Bernard (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Wojciech Błyszko (Znicz Pruszków), pomocnicy Jakub Czajkowski ( Legia II Warszawa), Maciej Kona (Zawisza Bydgoszcz ), obrońca Robert Majewski (szuka klubu), napastnik Adrian Paluchowski (Avia Świdnik), pomocnik Marcin Ryszka (szuka klubu), bramkarze Błażej Sapielak (Wieczysta Kraków) i Piotr Zieliński (Wisła Płock).

Początek sparingu z drugoligową Pogonią w Siedlcach był wyrównany. W ekipie gości na murawie zameldowało się dwóch piłkarzy pozyskanych w letnim okienku transferowym, a także jeden testowany zawodnik.

W 19. minucie Wisła objęła prowadzenie, kiedy to na strzał z około 18 metrów lewą nogą zdecydował się Damian Kołtański. W tej części gry wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie w ekipie gości doszło do dziesięciu zmian. Byli wśród nich testowani: Piotr Bujak (Wieczysta Kraków), Kacper Kaczorowski (Legionovia Legionowo), Janusz Nojszewski (Kotwica Kołobrzeg) czy Artur Amroziński (Lechia Tomaszów Mazowiecki). Tak więc, każdy piłkarz z kadry dostał swoją porcję minut na murawie. Więcej goli nie padło i ostatecznie potyczka zakończyła się skromną wygraną Wisły.

– Pierwsza połowa była dobra pod względem wyniku i gry w destrukcji, natomiast dużo do życzenia pozostawia to jak funkcjonujemy w fazie atakowania. Nad tym elementem będziemy dużo pracować – skomentował Piros.

15 lipca (sobota) puławianie zagrają mecz kontrolny z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Pogoń Siedlce – Wisła Grupa Azoty Puławy 0:1 (0:1)
Bramka: Kołtański 20
Wisła Grupa Azoty Puławy: Mielcarz (46 zawodnik testowany) – Cheba (46 Kaczorowski), Wiech (46 zawodnik testowany), Noiszewski (46 Bujak), Olszewski (46 zawodnik testowany) – Kargulewicz (46 Przywara), Skałecki (46 Kumoch), Janicki (70 Wlaźlik), Kołtański (46 Nojszewski), Klichowicz (46 Kaczmarek) – Retlewski (46 Amroziński). Trener: Michał Piros