Drugoligowa Wisła Puławy przegrała w sparingu w Kielcach z występującą szczebel wyżej Koroną 1:2

Marcin Puka
Marcin Puka
Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy rozegrali pierwszy sparing w trwającym okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną sezonu 2021/22. Podopieczni Mariusza Pawlaka ulegli na wyjeździe występującej szczebel wyżej Koronie Kielce 1:2 (0:1), tracąc drugą bramkę w ostatniej akcji meczu.

Mariusz Pawlak w Kielcach do gry desygnował praktycznie dwie różne jedenastki (z małymi wyjątkami), zresztą tak samo postąpił szkoleniowiec Korony. Nieoficjalne debiuty w "Dumie Powiśla" zaliczyli Jan Flak pozyskany z Sokoła Ostróda, Maciej Kona, ostatnio występujący w Chojniczance Chojnice oraz Portugalczyk Pedro Gaio. Zabrakło jeszcze Ariela Wawszczyka, który leczył kontuzję, ale już wznowił, na razie, indywidualne treningi. Nie było także najlepszego snajpera Wisły, Adriana Paluchowskiego, który także leczył uraz.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy prowadzili grę i częściej byli przy piłce. Natomiast puławianie próbowali coś zdziałać kontrami, ale w tej części meczu nie stworzyli jakiejś stuprocentowej sytuacji do strzelenia goli.

Korona miała swoje okazje i dopięła swego w 39. minucie. Wtedy to po zespołowej akcji, piłkę w siatce umieścił Dawid Błanik.

Po zmianie stron szybko, bo w 52. min. strzałem z najbliższej odległości wyrównał Gaio. Zdobyta bramka zmobilizowała drużynę z naszego regionu, która zaczęła grać znacznie lepiej, nie pozwalając pierwszoligowcowi na poważniejsze zagrożenie pod swoim polem karnym.

Gdy wydawało się, że sobotnia potyczka zakończy się remisem, w ostatniej akcji meczu sprytem wykazał się Piotr Malarczyk i ostatecznie to drużyna Leszka Ojrzyńskiego cieszyła się z triumfu.

Kolejny mecz kontrolny biało-niebiescy mają zaplanowany na 26 stycznia, kiedy to w Puławach podejmą Pilicę Białobrzegi.

Korona Kielce – Wisła Puławy 2:1 (1:0)

Bramki: Błanik 39, Malarczyk 90 – Gaio 52

Korona (I połowa): Zapytowski – Danek, Szymusik, Koj, Sierpina – Podgórski, Takáč, Szpakowski, Oliveira, Błanik – Amroziński; (II połowa): Forenc – Bojańczyk (75 Zwoźny), Corral, Gąsior, Górski, Łukowski, Majewski (80 Konstantyn), Malarczyk, Petrović, Seweryś, Strzeboński. Trener: Leszek Ojrzyński

Wisła (I połowa): Socha – Cyfert, Wiech, Bartosiak, Kuban, Kondracki, Lisowski, Drozdowicz, Daniel, Furtado, Flak; (II połowa:) Kołotyło – Cheba, Gaio, Cyfert, Flak, Kacprzycki, Puton, Kona, Daniel, Banach, Drozdowicz. Trener: Mariusz Pawlak
Żółte kartki: Amroziński, Malarczyk – Lisowski, Furtado