Budynki mieszkalne, dworzec autobusowy i żłobek w gronie nagrodzonych Kryształową Cegłą. W Lublinie odbyła się gala konkursu na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Inwestycje z Polski, Ukrainy i Białorusi wzięły udział w XVIII edycji konkursu „O Kryształową Cegłę”. Obiekty oceniała międzynarodowa kapituła złożona z architektów. Eksperci odwiedzili każdy z 35 budynków i wybrali najlepsze.
Zobacz galerię
Kryształową Cegłę w kategorii „Budynek biurowo-usługowy” zdobył biurowiec Orion przy ul. Spokojnej 2 w Lublinie. - To obiekt bardzo wysokiej klasy - przyznaje Kazimierz Widysiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego Lublin. - Kapituła doceniła architekturę obiektu, wykonawstwo, użyte techniki i technologie. Architekci stwierdzili, że budynek jest doskonale wkomponowany w otoczenie i świetnie spełnia swoje funkcje.

Pierwsze miejsce wśród budynków użyteczności publicznej zdobył żłobek przy ul. Zelwerowicza 2 w Lublinie. – O wyborze zadecydowała funkcjonalność sal i doskonałość projektu. Uważam, że nasze dzieci będą się tam czuć wspaniale – zaznacza Kazimierz Widysiewicz.

Osiemnasta edycja konkursu „O Kryształową Cegłę” odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ambicją organizatorów jest, żeby w przyszłości brały w zmaganiach brały udział inwestycje od Skandynawii po Grecję.

Pełna lista laureatów konkursu „O Kryształową Cegłę” na następnej stronie