GKS Bogdanka gromi w meczu kontrolnym Start Otwock (ZDJĘCIA)

KAMB
Brazylijczyk Nildo strzela jedną z bramek
Brazylijczyk Nildo strzela jedną z bramek Piotr Orzechowski
Piłkarze GKS Bogdanka (dawny Górnik Łęczna) urządzili sobie trening strzelecki w spotkaniu kontrolnym z drugoligowym Startem Otwock. Zawodnicy Mirosława Jabłońskiego pokonali niżej notowanego przeciwnika 7:1.

W pierwszej połowie na murawie kibice mogli zobaczyć skład, który jest już szykowany na pierwszy mecz rundy wiosennej z Górnikiem Polkowice (5 marca, godz. 17). Łęcznianie zagrali w systemie 4-4-2 i trzeba przyznać, że momentami miło oglądało się akcje w ich wykonaniu. Największymi zmianami w stosunku do poprzedniej rundy była postawa skrzydłowych. Zarówno Ricardinho, jak i Paweł Kaczmarek pokazali, że w meczach o punkty mogą być znaczącymi zawodnikami. Ten pierwszy otworzył w 16 min wynik, a trzy minuty później zaliczył asystę przy golu Nildo. Kaczmarek wpisał się na listę strzelców tuż po przerwie, a mógł jeszcze poprawić swój wynik. Piłka po jego uderzeniach zatrzymywała się jednak na słupkach i poprzeczce.

Nieźle zaprezentował się także Paweł Sasin, który wystąpił na prawej obronie. Po sobotnim meczu wiadomo już, że GKS nie zasili Piotr Kasperkiewicz, który nie zaliczył zbyt udanego występu przeciwko Startowi.

GKS Bogdanka - Start Otwock 7:1 (3:0)
Bramki: Ricardinho 16, Nildo 19, 29, Kaczmarek 46, Dźwigała 57 samobójcza, Magdoń 67, Paluchowski 90 - Migalewski 73
Sędziował: Paweł Gil
GKS: Prusak (46 Wierzchowski) - Sasin (46 Bożkow), Sołdecki, Wallace (46 Magdoń), Zasada - Ricardinho, Nikitović (46 Bartoszewicz), Milošeski (46 Kasperkiewicz), Kaczmarek (60 Michalak) - Nildo (65 Paluchowski), Pesír.
Start: I połowa: Herman - Bobrowski, Moryc, Pacuszka, Kawaciw - Chrzanowski, Mazurkiewicz, Kamiński, Choiński - Migalewski, Warszawski. II połowa: Bułka - Karaś, J. Dźwigała, Nowotka, Kawaciw - Kęsek, Mazurkiewicz, Kuźmińczuk, A. Dźwigała, Migalewski - Warszawski.