Górnik Łęczna lepszy od Pogoni Siedlce w meczu kontrolnym

Karol Kurzępa
W swoim drugim sparingu przed rundą wiosenną sezonu 2020/21 piłkarze Górnika Łęczna pokonali występującą szczebel niżej siedlecką Pogoń 3:0. Dla zielono-czarnych była to pierwsza towarzyska wygrana tej zimy.

Łęcznianie mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie rywalizacji, ale rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Wojciechowski. Strzał napastnika Górnika z jedenastu metrów obronił były bramkarz Orląt Radzyń Podlaski, Bartosz Klebaniuk. Niespełna 120 sekund później golkiper Pogoni musiał już wyjmować piłkę z siatki, gdy na listę strzelców wpisał się Bartosz Śpiączka.

Pół godziny później było już 2:0, a drugiego gola dla "Górników" strzelił Kamil Pajnowski. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy, w trakcie której podopieczni trenera Kamila Kieresia mogli zdobyć więcej bramek, ale w kilku sytuacjach brakowało im skutecznego wykończenia lub dobrymi interwencjami popisywał się Klebaniuk.

Po zmianie stron przewaga nadal była po stronie Górnika, ale padł tylko jeden gol. Rezultat zawodów ustalił Bartłomiej Kukułowicz w 61. minucie gry.

Kolejny sparing czeka "górniczy" zespół w sobotę, 30 stycznia w Łęcznej. Zielono-czarni zmierzą się wówczas na sztucznej nawierzchni z trzecioligową Chełmianką Chełm.

Natomiast 16 lutego łęcznianie zagrają pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku. W starciu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski drużynę z Lubelszczyzny czeka wyjazd do Gdyni na spotkanie z tamtejszą Arką.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)
Bramki: Śpiączka 3, Pajnowski 33, Kukułowicz 61

Górnik: (I połowa) Gostomski - Orłowski, Pajnowski, Midzierski, Leandro, Goliński, Kalinkowski, Cierpka, Stasiak, Wojciechowski, Śpiączka. (II połowa) Kostrzewski - Orłowski, Baranowski, Pajnowski (55 Turek), Rozmus, Kukułowicz, Cierpka, Stromecki, Kalinkowski (74 Tkacz), Banaszak, Jagiełło. Trener: Kamil Kiereś

Najpiękniejsze koszykarki Energa Basket Ligi Kobiet w sezoni...