MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Górnik Łęczna nawiązał oficjalną współpracę z BKS Lublin oraz Chełmianką Chełm

KK
fot. KK
Górnik Łęczna, Chełmianka Chełm oraz BKS Lublin zainicjowały nowy piłkarski projekt na Lubelszczyźnie. Kluby zdecydowały się na rozpoczęcie sformalizowanej, partnerskiej współpracy. Połączyło je także wsparcie finansowe od Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A., który jest od tej pory sponsorem każdej z wymienionych drużyn.

Kluby zobowiązały się do partnerstwa w obszarach szkoleniowo-sportowym, organizacyjnym i marketingowym. Umowa została podpisana na czas nieokreślony i ma trwać długofalowo.

- Górnik będzie wiodącym klubem w tej współpracy - przyznaje Piotr Sadczuk, prezes zielono-czarnych. - Chwalimy się akademią, która jest naszym oczkiem w głowie, a także Szkołą Mistrzostwa Sportowego oraz certyfikacją, która zostanie niebawem oficjalnie ogłoszona. Górnik będzie jedynym lub jednym z dwóch klubów na Lubelszczyźnie posiadających złotą odznakę, co świadczy o tym, że mamy najlepszych trenerów, najlepszą bazę treningową oraz prezentujemy wysoki poziom organizacyjny. Podpisując umowę z BKS-em, otwieramy się na lubelski rynek młodych zawodników, z których będziemy mogli korzystać. Chełmianka ma natomiast pełen przegląd młodzieży w Chełmie i okolicach. Mam nadzieję, że dzięki temu partnerstwo żaden talent z Lublina czy Chełmszczyzny nam nie umknie. Chciałbym, żeby ta współpraca weszła w życie i młodzież trenująca na co dzień w tych klubach miała odpowiednie warunki, by w poszukiwaniu rozwoju nie musiała uciekać z Lubelszczyzny do innych klubów, poza granice województwa. Liczymy na różne wspólne działania, wymianę informacji i doświadczeń, organizację turniejów oraz innych wydarzeń, które będą mieć pozytywny efekt dla wszystkich stron umowy. - tłumaczy sternik.

Ważną informacją dla sympatyków Chełmianki oraz BKS-u jest ponadto fakt, że na koszulkach meczowych tych klubów pojawiło się logo Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. Wiąże się to ze wsparciem finansowym do końca trwającego sezonu, tj. 30.06.2020 roku.

- Tworzymy wokół Górnika Łęczna przestrzeń, która będzie oknem na świat dla przyszłych zawodników – przyznaje Artur Wasil, prezes LW Bogdanka SA. - Uważam, ze to bardzo cenna inicjatywa, która przyniesie wszystkim korzyści. Cieszę się, bo wspieramy rozwój młodzieży i dzieci. W BKS-ie i Chełmiance trenuje ich łącznie blisko tysiąc, a to jest liczba, która robi wrażenie. Filozofią Bogdanki jest promowanie naszych dóbr, a wspieranie piłkarsko uzdolnionej młodzieży jest naszym celem. Chcemy, by mogła się rozwijać i skoncentrować na pracy nad własnym talentem oraz kunsztem. Liczę na dobrą współpracę. Nasze działania mogą być rozszerzone o inne podmioty, które będą ewentualnie zainteresowane współpracą w podobnym zakresie, by wokół Górnika stworzyć piłkarskie centrum Lubelszczyzny – dodaje.

Górnik jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym męskim klubem w regionie i jako jedyny występuje na szczeblu centralnym. Zielono-czarni walczą obecnie o awans z II. do I. ligi. Chełmianka walczy natomiast o utrzymanie na szczeblu trzecioligowym. Z kolei Budowlany Klub Sportowy zajmuje się szkoleniem młodzieży i nie ma seniorskich zespołów, ale posiada m.in. drużynę do lat 17 w Centralnej Lidze Juniorów.

- To jeden z ważniejszych dni dla naszego klubu, który w przyszłym roku będzie przeżywał 65-lecie – mówi Grzegorz Gardziński, prezes ChKS Chełmianka. - Zawarte umowy wpisują się w kroki, które chcieliśmy podjąć, mając na uwadze dalszy rozwój klubu i znając realia piłkarskie miasta i regionu. Myślę, że podpisane umowy wpłyną na rozwój zarówno Chełmianki, jak i z korzyścią dla Górnika jako wiodącego w naszym regionie. Umożliwi to też naszym zawodnikom, od tych najmłodszych po seniorów, dalszy rozwój i wkroczenie w piłkę na wyższym poziomie - podkreśla.

- Pomoc zostanie wykorzystana na dalszy rozwój naszej szkółki i akademii - wyznaje Robert Gromysz, prezes BKS Lublin. - Również staramy się o gwiazdkę, tyle, że srebrną. Mamy nadzieję, że certyfikacja niedługo zostanie ukończona i BKS będzie pracował według bardzo wysokich standardów. Mamy wspólne korzenie, wspólne działania i ta współpraca bardzo nas cieszy. Wierzę, że wszyscy uzyskamy korzyści w obszarach szkoleniowo-sportowym, organizacyjnym i marketingowym. W umowie jest zapis mówiący o wspieraniu się także w Centralnej Lidze Juniorów. W tym sezonie średnio rozpoczęliśmy te rozgrywki, ale pole do współpracy się rysuje. Będziemy skupiać się na wzmocnieniu potencjału organizacyjnego obu akademii oraz doszkalanie trenerów. Marketingowo to także fajna sprawa. W ramach umowy będziemy często gościć na spotkaniach Górnika, chociażby poprzez eskortę piłkarską naszych adeptów, wyprowadzających seniorów zielono-czarnych na mecze - dodaje.

W konferencji prasowej w siedzibie Górnika uczestniczył także prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik, który nie krył satysfakcji z powodu zawartej inicjatywy. - Bardzo się cieszę, że byłem na spotkaniu, które może się okazać historyczne - mówi Bartnik. - Po latach zaczęliście państwo dzielić się dla potrzeb lubelskiej piłki. Staracie się być tym sercem, które powoduje, że rodzic powie do dziecka: "młody, możesz pójść i się rozwijać do klubu ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, Centralną Ligą Juniorów, certyfikacją i trenerami oraz sponsorem. Więcej niż 50 procent zawodników chętnie w takiej sytuacji zostanie w regionie. Pozostaje tylko pogratulować, że doprowadziliście do takich działań i jesteście otwarci na inne kluby. Wierzę, że to będzie służyło naszej lubelskiej piłce. Macie mocny potencjał, dobrze szkolicie, a problem w bazie treningowej pewnie da się rozwiązać. Trzeba liczyć, że wymiana doświadczeń i transfery zawodników dadzą dobry efekt - podsumowuje.

Nieformalna współpraca pomiędzy BKS-em, Górnikiem i Chełmianką trwa od wielu lat. W przeszłości byli zawodnicy BKS-u, tacy jak Paweł Bugała, czy Piotr Jaroszyński trafiali później do Górnika. Obecnie, w składzie zielono-czarnych są natomiast Jakub Zagórski i Rafał Szady, którzy także rozpoczynali przygodę z piłką w lubelskim klubie. Z kolei Przemysław Banaszak, który przed dwoma sezonami strzelał gole dla Chełmianki, dziś jest graczem klubu z Łęcznej.

ZOBACZ TAKŻE:

Górnik Łęczna - Resovia 2:1. Wygrana po niesamowitej końcówc...

Kibice na meczu Górnik Łęczna - Resovia. Zobacz zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski