Górnik Łęczna - Radomiak 2:2. Łęcznianie bez wygranej w kolejnym sparingu

Karol Kurzępa
Piłkarze z Łęcznej zremisowali w meczu kontrolnym na własnym stadionie z drugoligowym Radomiakiem Radom 2:2. Dla zielono-czarnych było to już szóste spotkanie towarzyskie tego lata, w tym piąte z rzędu bez zwycięstwa. Do tej pory Grzegorz Bonin i spółka byli w stanie pokonać jedynie czwartoligowe Polesie Kock pod koniec czerwca.

Trudno jednak o korzystne rezultaty w sparingach, gdy zespół cały czas jest w budowie. Przypomnijmy, że po spadku z Ekstraklasy, w łęczyńskim klubie doszło do rewolucji kadrowej. Z zespołem pożegnało się kilkunastu zawodników. Aktualnie ważne kontrakty z Górnikiem ma 11 piłkarzy. Z drużyną trenuje także młodzież, która wyróżniała się w grupach juniorskich i rezerwach.

W pierwszej połowie potyczki z radomianami, w szeregach "Górników" wystąpiło trzech graczy testowanych: Rafał Kosznik, Łukasz Wiech i Robert Pisarczuk. Wszyscy są obrońcami.

Najbardziej doświadczonym z nich jest Kosznik, który na swoim koncie ma jeden mecz w seniorskiej reprezentacji Polski. W trakcie swojej kariery 33-latek zanotował 115 spotkań w Ekstraklasie. Ostatnie cztery sezony spędził w Górniku Zabrze.

Natomiast 20-letni Wiech to wychowanek BKS Lublin, który od 2013 roku występował w drużynach juniorskich i rezerwach Śląska Wrocław. Cztery lata starszy Pisarczuk z kolei ma za sobą grę m.in. w Olimpii Grudziądz, Chrobrym Głogów i GKS Bełchatów.

Poza wymienioną trójką podczas pierwszych 45 minut przeciwko Radomiakowi zagrali znani łęczyńskim kibicom piłkarze. Mimo to, do przerwy lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy zaliczyli dwa strzały w słupek, a także wykorzystali rzut karny i na przerwę schodzili z prowadzeniem.

Po zmianie stron wśród "Górników" na boisku byli niemal sami piłkarze, którzy dotychczas występowali w rezerwach oraz zespołach juniorskich plus kolejni testowani: Michał Suchanek, Filip Karbowy, Michał Szewczyk, Maciej Rożnowski i Sebastian Szerszeń.

Wydaje się, że najbliżsi angażu w Górniku są dwaj wychowankowie Legii Warszawa, 21-letni Suchanek oraz o dwa lata młodszy Karbowy. Obaj grają w linii pomocy i przebywają w klubie od kilkunastu dni. To właśnie Suchanek wpisał się na listę strzelców w konfrontacji z Radomiakiem.

Drugiego gola zdobył także mający przeszłość w warszawskiej Legii 20-letni Szerszeń, który w ostatnim sezonie strzelił cztery gole dla drugoligowej Olimpii Zambrów.

Największe doświadczenie z testowanych wśród łęcznian podczas drugiej połowy ma 24-letni pomocnik Michał Szewczyk. Wychowanek Astry Spytkowice ma na swoim koncie 22 występy na poziomie Ekstraklasy w barwach Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. Minione rozgrywki spędził w MKS Kluczbork.

Z kolei najmłodszy w gronie sprawdzanych graczy to 19-letni pomocnik Maciej Rożnowski, który od 2013 roku grał dla Wdy Świece. W poprzednim sezonie zaliczył 31 meczów dla trzecioligowca, w których strzelił 11 bramek.

Bramki Suchanka i Szerszenia nie wystarczyły do pokonania radomian, bowiem pod koniec spotkania, po faulu w polu karnym sprokurowanym przez Dawida Smuga, sędzia wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów nie pomylił się Peter Mazan, ustalając wynik spotkania na 2:2.

W najbliższą sobotę Górnik rozegra w Warce ostatni tego lata sparing przed startem ligi. Rywalem podopiecznych Tomasza Kafarskiego będzie izraelskie Maccabi Netanya. Natomiast 29 lipca łęcznianie zainaugurują sezon 2017/2018 w Nice I. lidze.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 2:2 (0:1)
Bramki: Michał Suchanek 62, Sebastian Szerszeń 82 - Maciej Świdzikowski 26 (z karnego), Peter Mazan 90 (z karnego)

Górnik: Sergiusz Prusak (46 Dawid Smug, 90 Patryk Rojek) - Robert Pisarczuk (46 Karol Turek), Arkadiusz Kasperkiewicz (62 Łukasz Wiech), Łukasz Wiech (46 Jakub Jaroszyński), Rafał Kosznik (46 Piotr Pacek), Dariusz Jarecki (46 Adrian Szczerba, 81 Przemysław Skałecki), Grzegorz Bonin (46 Michał Suchanek), Paweł Sasin (46 Filip Karbowy), Łukasz Tymiński (46 Michał Szewczyk), Patryk Szysz (46, Maciej Rożnowski, 74 Titus Kryluk), Przemysław Pitry (46 Sebastian Szerszeń).