Górnik Łęczna wygrał w Legnicy i awansował do 1/8 Pucharu Polski

Karol Kurzępa
Miedź Legnica - Górnik Łęczna w 1/16 Pucharu Polski
Miedź Legnica - Górnik Łęczna w 1/16 Pucharu Polski Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Drużyna z Łęcznej, grając w rezerwowym składzie, pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 3:2 i awansowała do kolejnej rundy krajowego pucharu.

Mecz świetnie rozpoczął się dla zielono-czarnych, którzy wyszli na prowadzenie już w 4 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Tymińskiego, piłkę w bramce umieścił głową Vojo Ubiparip.

Kilka minut później, gospodarze wyrównali po rzucie karnym wykonanym przez Petteriego Forsella. W pierwszej połowie szansę na gola z jedenastu metrów miał też Dariusz Jarecki z Górnika, ale jego strzał obronił Łukasz Sapela i do przerwy był remis.

Tuż po zmianie stron, łęcznianie zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Kamil Poźniak, który skutecznie wykończył kontratak zespołu. Trzecie trafienie dla gości było autorstwa Bartosza Śpiączki. Napastnik Górnika pokonał bramkarza Miedzi w sytuacji sam na sam. Legniczanie zdobyli jeszcze gola kontaktowego po pięknym uderzeniu z dystansu Forsella.

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 2:3 (1:1)
Bramki: Forsell 10 (k), 80 - Ubiparip 4, Poźniak 46, Śpiączka 66
Miedź: Sapela – Daniel, Midzierski, Bartczak, Gorskie, Cierpka (75 Garguła), Łuszkiewicz, Trifonov (63 Bartkowiak), Forsell, Chrzanowski Batin (80 Martin). Trener: Ryszard Tarasiewicz
Górnik: Małecki – Sasin, Pruchink (36 Vukobratović), Komor, Jarecki, Tymiński, Poźniak (82 Danielewicz), Jurisa, Piesio, Ubiparip (89 Pitry), Śpiączka. Trener: Andrzej Rybarski
Zółte kartki: Gorskie, Łuszkiewicz - Śpiączka
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)