Górnik Łęczna wygrywa na Litwie

Szymon Starnawski/zdjęcie ilustracyjne
Piłkarze Górnika Łęczna przebywają na zgrupowaniu na Litwie. Dzisiaj, podopieczni Jurija Szatałowa rozegrali mecz kontrolny z wicemistrzem Litwy Trakų. Zielono-czarni wygrali 3:1 po golach Bartosza Śpiączki, zawodnika testowanego i Radosława Pruchnika.

W sobotnim sparingu w Mariampolu na prowadzenie Górnika już w 9 minucie wyprowadził Bartosz Śpiączka. Za chwilę jednak Litwini doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później było już 2:1 dla zielono-czarnych, a bramkarza gospodarzy pokonał jeden z zawodników testowanych. Po zmianie stron końcowy wynik spotkania ustalił rezerwowy tego dnia Radosław Pruchnik.

Szatałow sprawdzał kilku nowych zawodników. To bramkarz (prawdopodobnie 26-letni Litwin Džiugas Bartkus), prawy obrońca, lewy obrońca i lewy pomocnik. Nikt w klubie nie chce jednak ujawniać ich nazwisk.

19 stycznia, Górnik w kolejnym meczu towarzyskim zagra Atlantasem Kłajpeda.

Trakų – Górnik Łęczna 1:3 (1:2)
Bramki: zawodnik nieznany 10 – Śpiączka 8, zawodnik testowany 16, Pruchnik 62
Trakų FK (skład wyjściowy): Rapalis – Česnauskis, Klimavičius, Januševskis, Byczonok – Zasaviţchi, Dapkus, Gurienko, Mamajew, – Valskis, Arszakjan
Górnik: zawodnik testowany (66 Socha) – zawodnik testowany (46 Sasin), Bielák (46 Božić), Szmatiuk (33 Bednarek), zawodnik testowany (46 Mierzejewski) – Kamil Poźniak, Bogusławski (46 Nikitović), Tymiński (46 Pruchnik), Nowak (46 Marquitos), zawodnik testowany (46 Piesio) – Śpiączka (46 Świerczok)