Górnik rozstrzelał Sokoła i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski

AG
Małgorzata Grec zanotowała w starciu z Sokołem Kolbuszowa dublet
Małgorzata Grec zanotowała w starciu z Sokołem Kolbuszowa dublet Łukasz Kaczanowski
Dublety Agnieszki Jędrzejewicz, Małgorzaty Grec i Eweliny Kamczyk, a także jedno trafienie Patricii Hmirovej, dały piłkarkom Górnika Łęczna pewną wygraną, 7:1, w V rundzie Pucharu Polski. Zielono-czarne rozstrzelały w niej MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna.

- Nie ma co ukrywać. Czujemy się faworytem tego spotkania. Nasz rywal gra w I lidze, a my jesteśmy liderem Ekstraligi. Szanujemy oczywiście każdego przeciwnika, ale nasz cel jest jasny: wygrana i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski - mówiła przed sobotnim meczem pomocniczka Górnika, Sylwia Matysik.

Spotkanie z I-ligowcem było szansą dla tych piłkarek zielono-czarnych, które rzadziej pojawiają się w wyjściowym składzie. I tak, w bramce Annę Palińską zastąpiła Danuta Paturaj, a w polu od początku zagrały Kinga Niedbała, Nataliia Hryb i Agnieszka Jędrzejewicz, które zazwyczaj wchodzą z ławki.

To właśnie ta ostatnia piłkarka bardzo szybko dała Górniczkom prowadzenie, otwierając wynik już w 3. minucie. Jednobramkowa zaliczka utrzymywała się aż do 37. minuty, kiedy to na 2:0 podwyższyła stoperka łęcznianek, Małgorzata Grec.

To także Grec była tą zawodniczką, która rozpoczęła strzelanie po przerwie. W 50. minucie skompletowała ona bowiem swój pierwszy dublet w zielono-czarnych barwach.

10 minut później było już 5:0, a tym razem na listę strzelczyń wpisały się Patricia Hmirova oraz, ponownie, Agnieszka Jędrzejewicz. Wynik spotkania ustaliła swoimi dwoma golami Ewelina Kamczyk. Gospodynie stać było jedynie na trafienie honorowe, które zdobyły w 79. minucie.

- Zależało mi na tym, żebyśmy pograli dobrze w piłkę. Przez pierwsze 45 minut to my byliśmy w jej posiadaniu, a przeciwnik się bronił, przez co dość trudno było nam się przebić pod bramkę. Stąd tylko dwa strzelone gole, ale nie ubolewam nad tym. Kwestią czasu było to, ile bramek zdobędziemy po przerwie. Koniec końców mogę być zadowolony z formy strzeleckiej moich zawodniczek - ocenia trener Górniczek, Piotr Mazurkiewicz.

Dzięki wygranej z Sokołem zielono-czarne awansowały do 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski. Spotkania tej fazy turnieju odbędą się za tydzień, 30 listopada, a losowanie par meczowych zaplanowano na poniedziałek.

MUKS Sokół Kolbuszowa - GKS Górnik Łęczna 1:7 (0:2)

Bramki dla Górnika: Jędrzejewicz 3, 60, Grec 37, 50, Hmirova 56, Kamczyk 73, 89.

Skład Górnika: Paturaj - Dyguś (46 Zając), Górnicka, Grec, Niedbała (63 Kłoda), Matysik (46 Osajkowska), Hmirova, Hryb (63 Kazanowska), Grabowska (46 Osińska), Kamczyk, Jędrzejewicz.