Górnik zagra o fotel lidera. W Łęcznej podejmie Resovię

W czterech domowych meczach piłkarze Górnika Łęczna odnieśli dwa zwycięstwa i dwa razy zremisowali. Jak będzie w poniedziałek w starciu z Resovią? Górnik łęczna
Po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej zespoły Fortuna 1. ligi wróciły do gry. Ostatnim meczem 8. kolejki będzie poniedziałkowe spotkanie Górnika Łęczna z Resovią. Zwycięstwa zapewni zielono-czarnym awans na pozycję lidera.

Piłkarze Górnika po raz ostatni walczyli o punkty 2 września, wygrywając na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:0. Była to czwarta z rzędu wygrana zielono-czarnych, którzy wciąż są w lidze niepokonani. - Na tym etapie jesteśmy zadowoleni z wyników, bo pamiętajmy, że przeszliśmy szereg zmian personalnych. Najważniejsze więc, że punktujemy - twierdzi trener, Ireneusz Mamrot. - Kluczowe było spotkanie z Wisłą Kraków (remis 2:2 na inaugurację - red.), ponieważ ważne jest, jak wchodzi się w sezon. Ten mecz napędził drużynę na następne spotkania - dodaje szkoleniowiec.

W przerwie dla reprezentacji piłkarze Górnika dużo czasu poświęcili przygotowaniu fizycznemu, a także grze ofensywnej. - Wiemy, gdzie mamy mankamenty i czego nam brakuje. Zdaję sobie sprawę, że jest dużo rzeczy do poprawy - mówi Mamrot.

Po odejściu z Górnika Miłosza Kozaka klub pozyskał z Wisły Kraków Mateusza Młyńskiego. 22-letni pomocnik nie miał jeszcze okazji zadebiutować w zielono-czarnych barwach i w najbliższym czasie to się nie stanie. Na jednym z treningów doznał bowiem złamania kości śródstopia i czeka go około miesięczna przerwa. - Szkoda, bo liczyliśmy na niego. Pracujemy nad tym, żeby dołączył do nas boczny pomocnik - zdradza trener.

W poniedziałek o godzinie 18 Górnik podejmie Resovię. Zespół z Rzeszowa w tabeli Fortuna 1. ligi plasuje się tuż nad strefą spadkową. Drużynę prowadzi były trener Motoru Lublin, Mirosław Hajdo.

- Przed nami dużo pracy, ale ja w tych chłopaków wierzę. Po porażkach zawsze trudno się gra, ale my nie jesteśmy zespołem walczącym o ekstraklasę, tylko mamy inne priorytety - mówi szkoleniowiec.

Resovia jest po dwóch porażkach, z GKS Katowice 0:3 i Termaliką Nieciecza 0:4. - Moi piłkarze nigdy nie grają na pół gwizdka. Starają się, ile mogą - mówi Hajdo. Zespół z Rzeszowa w siedmiu meczach strzelił tylko cztery gole, najmniej w lidze. Trzy z nich zdobył Maciej Górski, ale 33-letni napastnik nie pomoże kolegom w starciu z Górnikiem, ponieważ w ostatnim spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę.

W niedzielę swój mecz przegrała Miedź Legnica, a to oznacza, że Górnik pozostał ostatnim zespołem w lidze bez porażki. Jeżeli w poniedziałkowy wieczór wywalczy komplet punktów, wtedy awansuje na pozycję lidera Fortuna 1. ligi.