ICSiR Start Lublin: Wiesława Wolak i Piotr Sawicki mistrzami Polski!

Duet zawodników Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start Lublin: Wiesława Wolak i Piotr Sawicki wywalczył złote medale mistrzostw Polski w łucznictwie niepełnosprawnych na torach otwartych. Impreza w dniach 10-11 sierpnia została rozegrana na stadionie lubelskiego MKS Start, przy ul. Piłsudskiego 22.

Wolak została mistrzynią Polski w kategorii łuków klasycznych, natomiast Sawicki nie miał sobie równych w konkurencji W-2 (paraplegia), w której zawodnicy strzelają na wózkach inwalidzkich z łuków klasycznych, w pozycji siedzącej.

Warto zaznaczyć, że Wolak jest dwukrotną uczestniczką igrzysk paraolimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008). Sawicki zaś trzykrotnie brał udział w igrzyskach, startując w Atenach, Pekinie i przed rokiem w Londynie.

– Piotrek był tutaj faworytem do zwycięstwa, potwierdzając klasę. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła natomiast Wiesia Wolak, która startowała po kontuzji – informuje Zbigniew Tatarczak, szef wyszkolenia ICSiR Start Lublin.

– Była to niezwykle ważna impreza dla polskich łuczników, bowiem zawody w Lublinie są jedną z krajowych eliminacji przy ustalaniu składu reprezentacji Polski na mistrzostwa świata niepełnosprawnych. Czempionat globu odbędzie się w tym roku w stolicy Tajlandii Bangkoku – dodaje.

Na najniższym stopniu podium MP w strzelaniu z łuków bloczkowych stanął ponadto Adam Dudka, kolega klubowy Wolak i Sawickiego.

Wszyscy lublinianie są podopiecznymi trenera Marka Olszewskiego, pełniącego także funkcję szkoleniowca kadry narodowej biało-czerwonych.