MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łukasz Konstanty
EPA/PAP
Przed rokiem w Madrycie najlepsza okazała się Aryna Sabalenka, która w finale pokonała Igę Świątek. Minęło dwanaście miesięcy i w stolicy Hiszpanii w ostatnim meczu ponownie rywalizują te same tenisistki. Która z nich tym razem zdobędzie tytuł? Śledź naszą relację na żywo z finałowego pojedynku turnieju rangi 1000.

Finał turnieju WTA 1000 w Madrycie: Iga Świątek - Aryna Sabalenka

Dziesiąty pojedynek obydwu tenisistek. Bilans jest korzystny dla Polki, która dotychczas wygrała sześć razy.
21:5604.05.2024

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo z finałowego meczu turnieju WTA 1000 w Madrycie

21:5104.05.2024

Iga Świątek z tytułem!

9:7 w tie-breaku dla Igi. Po raz pierwszy Polka wygrała turniej w Madrycie!

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 6:6

Będzie tie-break! Po niezwykle emocjonującym gemie, w którym Iga obroniła dwie piłki meczowe, mamy 6:6.

21:3704.05.2024

Druga piłka meczowa obroniona.

21:3204.05.2024

Iga Świątek obroniła piłkę meczową. 40-40 w dwunastym gemie

21:2704.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 5:6

Sabalenka znów dość pewnie wygrała swój gem serwisowy. Będzie tie-break?

21:2304.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 5:5

Gramy dalej! Świetny gem serwisowy Igi. Rywalka nie miała wiele do powiedzenia.

21:2004.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 4:5

Mocna psychicznie jest Sabalenka. W gemie serwisowym przegrywała już 0-30, ale kapitalnymi serwisami zażegnała niebezpieczeństwo

21:1504.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 4:4

Świątek wyrównuje. Zacięty mecz finałowy, który trwa już ponad 2,5 godziny.

21:1004.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 3:4

Mogło być lepiej, ale Iga w ważnej akcji popełniła błąd, posłała piłkę w siatkę i Sabalenka znów na prowadzeniu.

21:0504.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 3:3

Tym razem to Iga popisała się kilkoma udanymi akcjami ofensywnymi, które dały jej wyrównanie

21:0004.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 2:3

Tym razem Sabalenkę zawodził pierwszy serwis, z czego skwapliwie korzystała Iga. Przełamanie na korzyść Polki.

20:5604.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 1:3

Sabalenka gra niezwykle mocno i pewnie. Iga Świątek została przełamana i jest nieco dalej od tytułu niż rywalka.

20:4904.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 1:2

Drugi break point również obroniony przez Sabalenkę, a gem zakończył się błędem Igi, która wyrzuciła piłkę poza kort.

20:4604.05.2024

Była szansa na przełamanie, ale Sabalenka się wybroniła. 40-40 w trzecim gemie trzeciego seta

20:4204.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 1:1

Świątek wyrównuje. Kilka dobrych akcji w wykonaniu Polki przyniosło punkt.

20:3804.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:6, 0:1

Dobrze serwuje w tym meczu Sabalenka. Białorusinka wygrała gem serwisowy na początku trzeciego seta i nie przeszkodził jej w tym nawet jeden podwójny błąd serwisowy,.

20:3204.05.2024

Będzie trzeci set w Madrycie!

Niestety, 4:6 w drugim secie. Przy stanie 30:15 w dziesiątym gemie Świątek popełniła podwójny błąd serwisowy. Dwie kolejne akcje to już popis Sabalenki, która na zakończenie partii przełamała naszą tenisistkę.

20:2604.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:5

Sabalenka nie zamierza się poddawać. Wygrała własny gem serwisowy i prowadzi 5:4

20:2204.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 4:4

Mocno napierała w tym gemie Sabalenka, ale gdy wydawało się, że wkrótce zakończy wymianę, Iga odgrywała w taki sposób, że rywalce pozostała już tylko nieskuteczna defensywa. Wkraczamy w decydujące momenty drugiego seta, a może i całego meczu

20:1704.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 3:4

Bardzo dobry gem serwisowy Sabalenki. Krótkie, skuteczne akcje spowodowały szybkie zwycięstwo

20:1304.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 3:3

Jest wyrównanie! Iga przerwała serię przełamań i wygrała gem serwisowy!

20:0704.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 2:3

Czwarty gem z rzędu, w którym mamy przełamanie - tym razem na korzyść Igi. Pomogła Sabalenka, która w decydującej akcji mając sporą przewagę wyrzuciła piłkę poza kort

20:0204.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 1:3

Drugiej szansy Sabalenka nie zmarnowała, choć Iga mogła i powinna wybronić się w tej akcji, zagrała jednak zbyt bezpiecznie.

20:0104.05.2024

W ogromnych tarapatach była Iga, rywalka mogła znów ją przełamać, zdołała jednak wybronić się. 40-40 w czwartym gemie

19:5504.05.2024

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 7:5, 1:2

Za drugim razem już się udało! Pierwszy podwójny błąd serwisowy Aryny w tym meczu, a w kolejnej akcji piłka posłana w siatkę i jest wygrany gem przez Igę przy serwisie rywalki.

19:5404.05.2024

Ależ szkoda ostatniej akcji. Iga mogła wygrać gema przy serwisie rywalki, ale straciłam szansę po złym zagraniu - 40-40