III Liga. Ostatnia kolejka w IV grupie w 2020 roku. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Za nami ostatnia tegoroczna kolejka w IV grupie III ligi. W sobotnich meczach 22. serii spotkań wystąpiło osiem zespołów z województwa lubelskiego. Przedstawiamy komplet wyników drużyn z naszego regionu.

Jako pierwsi wybiegli dziś na boisko piłkarze Jutrzenki Giebułtów i Stali Kraśnik. Dla gości był to drugi mecz po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach spowodowanej zakażeniami koronawirusem w zespole. Wyjazd do Małopolski zakończył się dla podopiecznych Marcina Wróbla zdobyciem trzech punktów. Do przerwy niebiesko-żółci prowadzili 2:1 po dwóch golach Adriana Cybuli. Po przerwie dołożyli jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrali 3:1, notując piątą wygraną w rozgrywkach.

Kraśniczanie mają do rozegrania w tym roku jeszcze dwie zaległe ligowe konfrontacje. W najbliższą środę zmierzą się w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO, natomiast 29 listopada podejmą Podlasie Biała Podlaska.

Jutrzenka Giebułtów - Stal Kraśnik 1:3 (1:2)
Bramki: Michalec 35 - Cybula 3, 34, Skrzyński 63

Stal: Borusiński - Dyszy, Michalak, Cybula (88 Wójtowicz), Wolski, Cygan, Nastałek (83 Pietrzyk), Skrzyński, Tadrowski, Zawierucha, Czelej (90 Latosiewicz). Trener: Marcin Wróbel

Żółte kartki: Balaweder, Zawadzki - Michalak, Borusiński

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)

Przegraną z wiceliderem tabeli z Sieniawy zakończyli sobotni mecz piłkarze Podlasia Biała Podlaska. Podopieczni trenera Rafała Borysiuka szybko objęli prowadzenie i utrzymali je do przerwy. Niedługo po zmianie stron goście z Podkarpacia wyrównali, a w końcowych fragmentach spotkania zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Miejscowi musieli natomiast pogodzić się z 11 porażką w obecnych rozgrywkach.

Podlasie zagra w tym roku jeszcze dwa zaległe mecze. 29 listopada bialczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Kraśnik. Z kolei 5 grudnia podejmą KS Wiązownica.

Podlasie Biała Podlaska - Sokół Sieniawa 1:2 (1:0)
Bramki: Kocoł 2 - Purcha 48, Mazurek 90

Podlasie: Krasowski - Skrodziuk, Kocoł, Nieścieruk, Chmielewski, Andrzejuk, Dmitruk (68 Golba), Zabielski, Kosieradzki, Szabaciuk, Mierzwiński (74 Martynek). Trener: Rafał Borysiuk

Żółte kartki: Skrodziuk - King, Drelich, Kowalczyk (dwie), Kitliński

Czerwona kartka: Kowalczyk (73. min - za drugą żółtą)

Sędziował: Artur Szelc (Krosno)

Nie doszło do niespodzianki w Zamościu, gdzie "czerwona latarnia" ligi, miejscowy Hetman, podejmował jedną z czołowych drużyn tabeli - Wisłę Sandomierz. Do przerwy co prawda padł remis, jednak w drugiej połowie goście zdobyli dwie bramki i wrócili do domu z tarczą. Z kolei biało-zielono-czerwoni musieli przełknąć gorycz czternastej porażki w 19 meczu rundy jesiennej. W najbliższą środę Hetman zakończy tegoroczną rywalizację o punkty zaległym meczem na własnym boisku z Chełmianką Chełm.

Hetman Zamość - Wisła Sandomierz 1:3 (1:1) (
Bramki: Kruczkowski 29 - Zawiślak 40 (z rzutu karnego), Kołoczek 72, Piątkowski 74

Hetman: (skład wyjściowy) Gibki - Wolanin, Pokrywka, Jaroszyński, Pupeć, Turczyn, Kruczkowski, Myszka, Polak, Białousko, Gierowski. Trener: Jarosław Czarniecki

Sędziował: Jakub Pieron (Kielce)

Remisem zakończyły się derby regionu w Świdniku pomiędzy Avią a Orlętami Radzyń Podlaski. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Po przerwie wynik otworzył Kamil Oziemczuk, ale cztery minuty później rezultat meczu ustalił Janusz Syryjczyk. Żółto-niebiescy zanotowali szósty remis w sezonie, przez co osunęli się w tabeli na czwartą pozycję. Goście podzielili się punktami po raz czwarty i na wiosnę będą walczyć o utrzymanie.

Avia Świdnik - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:0)
Bramki: Oziemczuk 57 - Syryjczyk 61

Avia: Androsiuk - Drozd, Kursa (64 K. Mroczek), Mykytyn, Niewęgłowski, Górka, Uliczny, Maluga (80 Kuliga), Oziemczuk, B. Mroczek (80 Ceglarz), Szpak (57 Białek). Trener: Łukasz Mierzejewski

Orlęta: Nowacki - Wiatrak, Idzikowski (87 Nowosadko), Kursa, Szymala, Kobiałka, Albertin, Kamiński, Filipowicz (90+ Korolczuk), Kot, Syryjczyk (87 Kalita). Trener: Jacek Fiedeń

Żółte kartki: Niewęgłowski - Albertin

Sędziował: Michał Fudala (Brzesko)

Piłkarze Wisły Puławy pożegnali bardzo udaną rundę jesienną drugą porażką w sezonie. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 1929. W meczu długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w końcówce trzy punkty gospodarzom zapewnił były zawodnik Wisły, Michał Paluch. Pomimo przegranej, puławianie pozostali liderem tabeli.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Puławy 1:0 (0:0)
Bramki: Paluch 87

Wisła: Kołotyło - Kuban, Cyfert, Pielach, Cheba, Piotrowski, Kiczuk, Drozdowicz, Kacprzycki, K. Puton, Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Jojko (trener bramkarzy KSZO), Borek (kierownik drużyny KSZO), Stanisławski - Cyfert, Cheba, trener Pawlak

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Aż sześć bramek padło w starciu Chełmianki z Siarką Tarnobrzeg, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Wynik otworzył dla gości Dawid Bałdyga w 10. minucie. Niedługo potem czerwoną kartką ukarany został zawodnik przyjezdnych Mateusz Janeczko. Grający w przewadze biało-zieloni do przerwy prowadzili 2:1. Taki sam rezultat padł w drugiej połowie i ostatecznie trzy punkty zostały w Chełmie.

Przed podopiecznymi Tomasza Złomańczuka jeszcze dwa zaległe ligowe spotkania w listopadzie. W najbliższą środę chełmianie zagrają w Zamościu z Hetmanem, zaś trzy dni później podejmą rezerwy kieleckiej Korony.

Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg 4:2 (2:1)
Bramki: Kotowicz 21, 68, Skoczylas 45, Prytuliak 51 - Bałdyga 10, Kargulewicz 69

Chełmianka: Szymkowiak - Brzozowski (83 Grądz), Mazurek, Wawryszczuk, Wójcik, Wołos, Bonin, Kotowicz, Skoczylas (70 Myśliwiecki), Prytuliak (89 Dąbrowski), Maliszewski. Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółta kartka: Rogala

Czerwona kartka: Janeczko

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Ryglice)

Z punktem z Podkarpacia powrócił Lewart Lubartów, który zremisował 1:1 z Wisłoką w Dębicy. Wynik spotkania ustalono już w pierwszej połowie. Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie dzięki trafieniu Kamila Rębisza, zaś do wyrównana doprowadził grający asystent trenera gości, Dawid Pożak. Lewart zajmuje po tym spotkaniu dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 26 oczek.

Wisłoka Dębica - Lewart Lubartów 1:1 (1:1)
Bramki: Rębisz 11 - Pożak 33

Lewart: Długosz - Góralski, Maksymiuk, Ponurek, Niewiński, Michałów, Majewski, Fularski, Pożak, Najda (90 Fiedeń), Żelisko. Trener: Tomasz Bednaruk

Żółte kartki: Zygmunt, Mazur - Żelisko, Fularski, Niewiński, Góralski

Sędziował: Michał Wasil (Lublin)

Historyczny sukces studentów ‒ sportowców UMCS!