IMGW ostrzega przed wzrostem poziomu wód w rzekach w części województwa lubelskiego

Anna Paszkowska
Adrian Tomczyk/archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownym wzrostem poziomu wód w rzekach w woj. lubelskim, mi.in. Bugu, Wieprzu, Huczwie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą rzek w południowej części województwa. Chodzi o Wieprz, Bug, Huczwę, Tanew.

IMGW podało, że do godz. 22:00 mogą występować na południu Lubelszczyzny burze z gradem. Opady mogą wystąpić na terenie powiatu: zamojskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, janowskiego.

- W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody - poinformowało w komunikacie IMGW.

Alerty mają obowiązywać w czwartek (8 czerwca) od godziny 10:00 do 22:00.

Hydrolodzy oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 55 proc.

Sonda - Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie