MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w Lublinie i regionie. W weekend nie siedź w domu!

PAF, AW, WP
Goldfrapp, gwiazda Innych Brzmień, zagra w niedzielę.
Goldfrapp, gwiazda Innych Brzmień, zagra w niedzielę. Materiały organizatora
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was imprezowy rozkład jazdy w Lublinie i regionie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W Biłgoraju - Festiwal ,,Śladami Singera"
Plenerowa gra miejska ,,Wokół Singera", potańcówka wielokulturowa i plenerowe kino - to tylko niektóre z atrakcji sobotniego festiwalu ,,Śladami Singera" w Biłgoraju. Na uczestników poza tym czekają liczne warsztaty m.in. tańca z wachlarzami bojowymi, pantomimy oraz językowe, podczas których będzie można nauczyć się hebrajskiego i jidysz.

Projekt ,,Śladami Singera" to podróż edukacyjno-artystyczna po miastach, które były ulubionymi miejscami akcji opowiadań laureata Literackiej Nagrody Nobla - Isaaca Bashevisa Singera. Festiwal organizowany przez Teatr NN zakończy się 26 lipca w Lublinie. Do tego czasu odwiedzi osiem miast m.in. Józefów, Kraśnik i Bychawę.

Sobota - niedziela, Biłgorajskie Centrum Kultury, ul. Kościuszki 16, wstęp wolny.

W muszli koncertowej - folklor
XXIX Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne są na półmetku. Ale przed nami jeszcze dwa dni festiwalowych prezentacji w Lublinie i Nałęczowie. W niedzielę, na zakończenie festiwalu, ponownie wystąpią wszyscy jego uczestnicy. W tym koncercie jednak oprócz tańców własnych wykonają również repertuar polski. Tym razem będą to tańce łowickie przygotowane pod kierunkiem Doroty Kanior-Borys.

Sobota - niedziela, muszla koncertowa. Program: sobota, godz. 13.00 - DSK: Serbia; godz. 18.00 - muszla w Ogrodzie Saskim: Chile, Serbia, Polska; godz. 20.30 - deptak: kapele z Gruzji i Słowacji. Niedziela: godz. 13.00 - DSK: Gruzja; godz. 18.00 - muszla w Ogrodzie Saskim: koncert galowy - zakończenie XXIX MSF, wstęp wolny.

W Kazimierzu Dolnym - nowy festiwal
Nowy festiwal w Kazimierzu Dolnym o nazwie Kazimiernikejszyn, który odbywa się tam w ten weekend po raz pierwszy, kręci się wokół muzyki, przyrody, sportu i ogólnie pojętego relaksu. W programie mało znane rozrywki, jak landkiting, walka na kolory, balonowa piłka nożna czy łodzie pychowe, tak zwane pychówki, oraz artyści Łąki Łan, Dziady Kazimierskie i Czessband, goszczące również na tegorocznych Innych Brzmieniach: Lao Che i Mitch&Mitch, do tego Voo Voo w kolaboracji z Trebuniami Tutkami.

Sobota, Kazimierz Dolny, bilety jednodniowy - 45 zł.

W Osterwie - I Love LBN
Teatr Osterwy zaprasza na muzyczny spektakl o Lublinie, młodości i marzeniach. I love LBN to wynik pracy szesnastu młodych ludzi, którzy uczestnicząc w letnich warsztatach teatralnych stworzyli własne artystyczne widowisko. Przez dwa tygodnie młodzież ćwiczyła warsztat aktorski, uczestniczyła w tworzeniu scenografii, miała także okazję brać udział w zajęciach muzycznych i raperskich. Przede wszystkim jednak nauczyła się panować nad tremą. Dla niektórych twórców I love LBN będzie aktorskim debiutem. Uczestnicy scenariusz napisali wspólnie z Bartłomiejem Miernikiem.

Sobota - niedziela, Teatr im. J. Osterwy, ul. Narutowicza 17, godz. 18.00, bezpłatne wejściówki można odbierać w teatrze oraz Prosto Shop Lublin (Al. Racławickie 4).

Na Starym Mieście - legenda o bezwstydnicy
Na imię miała Tereska. Wstawała bardzo późno, bo późno kładła się spać. Podobno jej uroda była nieprzeciętna. Panowie różnych profesji i w różnym wieku wzdychali tęsknie do okienka na piętrze kamienicy przy ulicy Złotej 4. Gdy piękność się w nim pojawiała, na rynku budziło się żywe poruszenie. Co się w tym mieszkaniu działo pod osłoną nocy? Dowiemy się tego ze spektaklu napisanego przez Marcina Wrońskiego. Spektakl reżyseruje Łukasz Witt-Michałowski.

Sobota, Dom Złotnika, ul. Złota 4, godz. 12, 13, 18, 19; wstęp wolny.

Na błoniach i Starym Mieście - Inne Brzmienia
W niedzielę finał mistrzostw świata, ale przede wszystkim finał Innych Brzmień. Zagrają Goldfrapp. Ale i dzisiaj nie zabraknie ciekawych koncertów.

Sobota:
18.30 - Sierhij Żadan i Sobaki w Kosmosie, Rynek Starego Miasta
20.00 - Yat-Kha, plac Zamkowy
21.30 - Kruzenshtern & Parohod, plac Zamkowy
23.00 - Asian Dub Foundation, plac Zamkowy
1.00 - Papa Bo Selektah, błonia pod Zamkiem, Klub Festiwalowy
Niedziela:
17.30 - Orkiestra Osobliwych Dźwięków, błonia pod Zamkiem
18.30 - Asea Sool, Rynek Starego Miasta
19.30 - Cheer-Accident, plac Zamkowy
20.45 - Felix Kubin i Mitch and Mitch, plac Zamkowy
22.30 - Goldfrapp
00.30 - The BearFox, plac Zamkowy. Wstęp wolny.

W Centrum Kultury - Afrykasy
Afrykasy tworzą Grajek Krawiec i Senior Efebo. Jak sami piszą, ich duet gra "dynamiczny koktajl organicznych brzmień Afryki, muzyki z Karaibów i Południowej Ameryki: afrobeat, kwaito, cumbia, samba, reggae, roots".

Sobota, Centrum Kultury, ul Peowiaków 12, godz. 21.00, wstęp wolny.

Na Moście Kultury - slackline i potańcówka
W sobotę i niedzielę o godz. 15.00 na moście przy ul. Zamojskiej odbędą się warsztaty z chodzenia po taśmie. Na sobotę, na godz. 16.00, przewidziano Tekturowisko, czyli zajęcia dla dzieci. Warsztaty skoncentrują się na modernistycznych osiedlach, nietypowych przykładach mostów i wiaduktów. Dzieci poznają różne sposoby przedstawienia tych budowli, występujące w sztukach wizualnych i w architekturze. Tego samego dnia, o godz. 20.00, zagra znana lublinianom kapela Czarne Lwy z Przedmieścia.

Sobota - niedziela, Most Kultury (przy ul. Zamojskiej), wstęp wolny.

W Trybunale Koronnym - recital fortepianowy
Pianista Piotr Banasik zagra utwory Xaviera Schawrenki, Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina. Wydarzenie jest częścią cyklu Harmonie Starego Miasta 2014.

Niedziela, Trybunał Koronny, Rynek 1, godz. 19.00, wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski