Indywidualnie nasi pojechali słabo

Żaden z żużlowców KMŻ Redstar Lublin nie awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W turniejach ćwierćfinałowych startowało trzech lubelskich zawodników - w Krośnie Karol Baran i Tomasz Rempała, a w Rawiczu Jacek Rempała. W składzie na zawody w Łodzi awizowany był jeszcze Rafał Klimek, ale junior KMŻ ostatecznie nie wziął w nich udziału.

Baran wywalczył pięć punktów (0,2,d,2,1) i zajął dwunaste miejsce. Tomasz Rempała z trzema punktami (1,2,0,0,0) był piętnasty. Tyle samo punktów zdobył jego starszy brat Jacek (0,1,0,2,0) i turniej w Rawiczu zakończył na czternastej pozycji.

W ćwierćfinałach nie powiodło się również zawodnikom jutrzejszego rywala KMŻ, Kolejarza Opole. Z IMP odpadli Adam Czechowicz i Piotr Rembas. Do półfinałów awansowali natomiast byli żużlowcy lubelskiej drużyny, Daniel Jeleniewski i Dawid Stachyra.