Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak windykować przez telefon? Poznaj zasady skutecznych negocjacji telefonicznych z dłużnikiem

materiał partnera
Windykacja telefoniczna to bardzo skuteczny sposób na szybkie odzyskanie środków pieniężnych od dłużnika. Negocjacje telefoniczne muszą być prowadzone umiejętnie, gdyż tylko wtedy mogą przynieść pożądany efekt. Jak rozmawiać z nierzetelnym kontrahentem przez telefon, by nakłonić go do polubownej spłaty zobowiązań?

Poznaj zasady egzekwowania płatności przez telefon

Rozmowa telefoniczna to często pierwszy kontakt, jaki podejmujemy z dłużnikiem. Bagatelizowanie tego sposobu kontaktu przez przedsiębiorców to ogromny błąd. Windykacja telefoniczna prowadzona w umiejętny sposób to _tani i skuteczny sposób na odzyskanie należnych środków pieniężnych. _Jak prowadzić efektywne rozmowy telefoniczne z nierzetelnymi kontrahentami? Oto kilka żelaznych zasad dobrej windykacji telefonicznej:

  • kontaktuj się z osobami decyzyjnymi – dzwoniąc do firmy dłużnika często trafiamy na szeregowych pracowników. Nie należy rozmawiać o zaległych płatnościach z osobami, które nie odpowiadają za ich spłatę. Zawsze prośmy o połączenie z właścicielem, prezesem lub pracownikiem odpowiadającym za płatności. Tylko docierając do osób decyzyjnych mamy pewność, że nasze negocjacje wywrą nacisk, a my _uzyskamy konkretne deklaracje spłaty zobowiązania. _Szkoda nerwów i czasu na rozmowy z przypadkowymi pracownikami, którzy po rozmowie ograniczą się do przekazania lakonicznej, często wypaczonej wiadomości.
  • jasny, precyzyjny przekaz – zawiłe wypowiedzi, rozbudowane zdania w windykacji telefonicznej nie sprawdzają się. Komunikowanie się przez telefon rządzi się swoimi prawami, dlatego nasz przekaz musi być precyzyjny i jasny. _Mówmy krótkie zdania, które nie budzą wątpliwości. _Nie zostawiajmy nic w sferze domniemań dłużnika. Wystosujmy konkretne oczekiwania spłaty w danym terminie. Poinformujmy dłużnika o sposobie spłaty zobowiązania, jakiego oczekujemy.
  • szanuj i słuchaj dłużnika – traktujemy dłużnika, jak partnera. Nerwy, agresja i brak kultury osobistej nie doprowadzi nas do odzyskania długu. Na wielu dłużników _wyzwiska i groźby działają, jak przysłowiowa "płachta na byka". _Szanujmy rozmówcę i notujmy wszystko co mówi. Gwarantujemy, że notatki przydadzą nam sie przy kolejnej rozmowie, by wskazać brak spójności w działaniu nierzetelnego kontrahenta.
  • działaj konsekwentnie – dłużnik powinien wiedzieć, jakie konsekwencje czekają go w przypadku nieuregulowania zobowiązań. Jeśli informujemy kontrahenta, że po wskazanym terminie płatności oddamy sprawę na etap postępowania sądowego to _bądźmy konsekwentni, _ponowne telefony nie mają już sensu. Dłużnik nie będzie nas traktował poważnie i nie ureguluje swojego zobowiązania.

Windykator wyręczy Cię w windykacji telefonicznej

Przedsiębiorcy nie muszą prowadzić samodzielnie negocjacji telefonicznych z dłużnikiem. O pomoc mogą zwrócić się do kancelarii windykacyjnej. Doświadczeni windykatorzy wyróżniają się bardzo rozbudowanymi umiejętnościami negocjacyjnymi przez co skutecznie egzekwują dług od nierzetelnego kontrahenta. Dodatkowo większość dłużników zupełnie inaczej reaguje na telefon od profesjonalisty i nie snuje wizji rychłej zapłaty, choć nie ma tego w planach. Dodatkowo windykator ma czas na prowadzenie tego typu rozmów, dlatego nie da się zbyt szybko"zbyć" przez feralnego kontrahenta. Jeśli nie czujemy się na siłach samodzielnie toczyć batalii z dłużnikiem skorzystanie z usług windykatora to najlepsze rozwiązanie.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski