Jan Paweł II przestanie być świętym? Francuski dziennik chce dekanonizacji. To atak na papieża Polaka? [18. 3. 2019 r.]

  • Dziennik Zachodni

TK

Jan Paweł II powinien przestać być świętym? We francuskim dzienniku "Le Monde" pojawił się artykuł mocno krytykujący papieża Polaka. Portal wpolityce.pl przygotował omówienie tekstu zatytułowanego w "Le Monde": "Żądamy dekanonizacji papieża Jana Pawła II". Jego autorki zarzucają papieżowi "kulturę nadużyć" i nazywają go "protektorem oprawców". Możliwość "dewojtylizacji" kościoła wieszczył również niedawno katolicki dziennikarz Tomasz Terlikowski, zwracając uwagę na fakt pomijania nauk Jana Pawła II przez papieża Franciszka.
Jan Paweł II powinien przestać być świętym? Tego chce francuski dziennik. To atak na papieża Polaka?
 arch. PPG

Jan Paweł II powinien być przestać świętym?

Za publikacją, która ukazała się we francuskim dzienniku "Le Monde": "Żądamy dekanonizacji papieża Jana Pawła II" stoją:

  • Anna Soupa - publicystka i katolicka działaczka,
  • Christine Pedotti - pisarka.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
EPISKOPAT UJAWNIŁ PRAWDĘ O PEDOFILII WŚRÓD KSIĘŻY. CZY TO WSZYSTKO?

Polskie omówienie artykułu pojawiło się w serwisie wpolityce.pl, a publikacja dotyczy m. in. wykorzystywania seksualnego zakonnic przez osoby duchowne. Winą za taki stan rzeczy obarczany jest Jan Paweł II, który zdaniem autorek:

  • godził się na propagowanie obrazu kobiety będącego odbiciem Matki Bożej, pod którym skrywana jest dyskryminacja kobiet w Kościele,
  • powinien zostać zdekanonizowany, gdyż był "protektorem oprawców w imię racji Kościoła".

Żądamy dekanonizacji papieża Jana Pawła II, protektora oprawców w imię racji Kościoła oraz głównego architekta ideologicznej konstrukcji kobiety, a także zakazu nauczania, propagowania oraz publikowania teologii ciała, którą głosił on podczas swych środowych katechez - brzmi zakończenie tekstu przytaczanego na łamach serwisu wpolityce.pl.

Dekanonizacja świętego Jana Pawła II jest możliwa?

O możliwości dekanonizacji Jana Pawła II pisał jakiś czas temu dziennikarz katolicki Tomasz Terlikowski, zwracając uwagę na fakt, że papież Franciszek świadomie pomija kluczowe elementy nauczania polskiego papieża na temat relatywizmu, małżeństwa i rodziny.

 fot. Elwira Szczecian

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII [ZDJĘCIA Z PLACU ŚWIĘ...

Zaczęło się od tego, że przed dwoma synodami na temat małżeństwa i rodziny kluczowi współpracownicy papieża Franciszka wyrażali opinię, że nauczanie papieża Polaka na temat małżeństwa i rodziny (choć wyrasta ono z całej Tradycji Kościoła) przestało być aktualne - pisze Terlikowski na łamach Tygodnika TVP.

Terlikowski podkreśla również, że "dewojtylizacja" kościoła jest możliwa, szczególnie, że mamy do czynienia z otwartymi zarzutami o krycie pedofilów przez papieża Jana Pawła II. Dekanonizacja jednak to proces trudny.

Tak się składa, że decyzje papieskie o kanonizacji podejmowane są nieomylnie, a zatem, żeby je unieważnić, trzeba by udowodnić, że Franciszek, a wcześniej Benedykt XVI, zostali świadomie wprowadzeni w błąd przez prowadzących proces beatyfikacyjny, a później kanonizacyjny kapłanów - zauważa Terlikowski.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

500 Plus od pierwszego dziecka i "13" dla emerytów

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.03.2019, 15:20

Francja akurat może świecić tutaj przykładem wiary, katolickiej szczególnie. Dobrały się dwie głupie baaby, którym się wydaje, że są mądrzejsze niż cała nauka kościoła, a zwłaszcza człowieka, który swoim życiem i postawą zaświadczył o Bogu i wierze. Nie rozumiem jak można w komentarzach nazywać siebie Polakiem, a szczuć na Jana Pawła II. Proponuję mocno zastanowić się nad sensem swojego życia. A tym paniom, które wymyślają głupoty dać coś konkretnego do roboty. Niech już nie biorą się za myślenie, bo słabo im to wychodzi.

20.03.2019, 09:20

Debil jesteś i tyle. I nie nie jestem mocherem

20.03.2019, 06:45

To nie Francuzi tego chca . Domagają się tego ofiary , wiedzial i nic z tym nie zrobił.
Zamiótł pod dywan . Ja Polak popieram taką decyzję i domagam się zniesienia kosciolow i księży na świecie

19.03.2019, 13:54

Gdyby francuskie komuchy coś mogły to w Europie rządziły by teraz wnuki Stalina A po Paryżu jeździły trabanty.

19.03.2019, 13:18

I slusznie wywalic Wojtyle na smietnik ! WOjtyla jest odpowiedzialny za ZBRODNIARZY swojego podleglego mu kleru ZBOCZENCOW BISKUPOW wynosil na KARDYNALOW kazal zamiatac pod dywan o zboczonych biskupach i kardynalach ! JUliusza PAETZA J.Wesolowskiego PIJAK biskup Elblaski SLIWINSKI nie reagowal na pralata Jankowskiego na RYDZYKA na przekrety i ZBRODNIE duchownych wobec dzieci . AUstralijski kardynal wyswiecany przez Wojtyle laduje we wiezieniu na 6 lat ,kardynal z USA pozbawiony praw sprawowania swojego urzedu .Problemy Francuskiego kleru i w innych panstwach na swiecie . SYF KILA WSROD KLERU ! Kiedy polscy ZBRODNIARZE EPISKOOATU oficjalnie przyznaja sie do okolo 300 przypadkow ZBRODNI Wobec dzieci w bastionie Wojtyly !!!!!!! Ta suma 300 powinna byc pomnozona X 20 = minimum 6 000 tysiecy razy molestowania . KIedy obalaja pomnik ZBRODNIARZA Gdanskiego ze sw. BRygidy Jankowskiego to juz cos znaczy ! KIedy Wojtyla mlody silny jak byk urzeduje z I. KInaszewska i splodzil syna Adama ! Kiedy zostaje kardynalem urzeduje z Polka zamieszkala w USA pania FILOZOW czesto odwiedza ja spedzaja razem dni pod namiotem w malowniczych plenerach mimo ze kobieta posiadala meza i dzieci . Jaki Wojtyla taki klerus .

18.03.2019, 13:44

Wczoraj żona zamówiła w telewizji film pt."Kler". Oglądając go bardzo się zdziwiłem, skąd osoby tworzące tę ekranizację czerpały takie wiadomości. W filmie jest pokazane tylko i wyłącznie zło. Nie rozumiem tego. Wykonuję prace sztukatorsko-rzeźbiarskie i dużo z nich wykonywałem na kościołach. Zakwaterowanie dostawałem na plebaniach albo w klasztorach. Takich zachowań osób duchownych nie widziałem. Może nie trafiłem na takie miejsca jak osoby tworzące film. Doświadczyłem jednej przykrej sytuacji z księdzem proboszczem, przed wykonaniem prac na jednym z kościołów. Duchowny próbował zabronić ludziom pomocy przy zdjęciu materiałów, które mi dostarczono. Krzyczał:"To są jego materiały, nie pomagajcie mu!". Ksiądz ubrany był po cywilnemu. Zapytałem go kim jest. Odpowiedział, że proboszczem tej parafii. Zrobiło mi się przykro, że nie powiedział pracownikom żeby mi pomogli, bo czeka mnie ciężka praca. Po pewnym czasie zapytał kiedy skończę prace. Odpowiedziałem:"Postaram się do świąt", zapytał w zdenerwowaniu:"Do których świąt?". Powiedziałem, że do Wszystkich Świętych. Wówczas zrozumiałem go, to że zwątpił, że jedna osoba (jestem firmą jednoosobową) wykona mu tak dużą pracę. Po niedługim czasie, gdy prace posuwały się w dobrym kierunku przestawał wątpić. Nie próbował mnie przeprosić, jednak czułem, że żałuje i przeprasza w inny sposób, taki jak: dziękując i chwaląc jakość mojej pracy. Kiedy skończyłem pracę, już któryś raz podziękował mi, dodając:"Panie Jarku, czekają na pana następne prace, ale jak będą pieniążki". Pożegnaliśmy się. Zrozumiałem, że nawet niektórzy z apostołów w ciężkich chwilach zwątpili i bardzo tego żałowali.
Jarosław Bobiński

18.03.2019, 13:14

Uwaga ! Może być kiła i inne wstydliwe choroby, też egzotyczne ,,złapane'' na misjach !

18.03.2019, 13:12

Gwałcicielom,pedofilom i ich obrońcom nie wolno wybaczyć ich potwornych czynów ! Nawiasem mówiąc, czy im ktoś wybaczy, czy nie, czy ich ktoś rozgrzeszy ,czy nie, jest pewne, że i tak i owak trafią do piekła ! I to jest pocieszające !

18.03.2019, 10:06

Cale szczęscie to nie francuskie lewaki z jakiegos brukowca o tym nie decyduja. Laicka Francja majaca Chrześcijan głeboko w poważaniu nagle zauważyła ,że w tylek uwiera ją Papież Polak. Naszego Papieza to oni moga w duszę pocalowac i prosic o przebaczenie . To co przez ostatnie 20 lat stało sie w tym lewackim kraju doprowadzilo go na skraj upadku moralnego i duchowego więc jest to ostatni głos ,ktory w tym temacie może się wypowiadac. Strach do nich teraz jechać , wzzedzie brud ,drogo i pelno nielegalnych "imigrantów". Niech tym sie zajmą bo niedługo będa na wielbładach jeździć

18.03.2019, 09:06

Jesli wiedzial i ochranial pefodofili iinnego wyjscia nie ma. Caly ten proces uznawania za swietego czy blogoslawionego to farsa i sciema

18.03.2019, 08:47

GK nie powinien pisać takich bzdur

18.03.2019, 08:28

wara wszystkim od Papieża Jana Pawła II. Tylko kretyni dają się podpuszczać lewakom

17.03.2019, 17:25

W końcu.

17.03.2019, 10:55

Wspaniała piosenka ku czci Wielkiego Polaka:
https://www.youtube.com/watch?v=Pqc7PNDP-wg

17.03.2019, 09:08

teraz to co robili księża pedofile beda robić lewacy. Ale to już nie bedzie pedofilia ale nauka onanizowania i czerpania przyjemnosci z dotykania ciała swojego lub swojego przyjaciela (bez wzgledu na jego wiek)

17.03.2019, 09:05

jeśli tak, to za pedofilem Romanem POlanskim Polska powinna wyslać list gończy. Nalezy zainteresowac sie tymi co spotykali sie z tym pedofilem i POpierali go, jaki oni maja uPOdobania

16.03.2019, 20:41

Oj wyrzuca Jasia z panteony świętych. I dobrze, bo świętym nie może być ten, który w imię władzy zezwala na krzywdzenie innych...

16.03.2019, 20:17

Skoro było tak jak piszą, to powinien przestać być świętym. Nie zdziwiłabym się gdyby się okazało, że połowa świętych miała brudne sumienie. Kościół przez wieki dopuszczał się strasznych występków.

16.03.2019, 19:45

Co niektórych tutaj prawda francuska w oczy kole,wy...dolić w kosmos cały ten kościół z pedofilią i średniowieczem

16.03.2019, 17:57

Był pedofilem podobnie jaj 99% jego kolegów!

16.03.2019, 17:24

Szatanowi zależy nie na niewierzących,( bo oni są już jego) tylko na wierzących. Samo imię Jana Pawła II działa na niego odrażająco. Z pośród laickich środowisk i niedowiarków, wybiera on ludzi do działania. Będą wymyślać i powielać obelgi wobec świętości. Świadomie lub nieświadomie atakować wszystko to co prowadzi do dobroci. Atakować kościół, rodzinę bo tam jest ostoja wiary. Szatan jak nigdy dotąd, ma obecnie mnóstwo środków do ataku na człowieka. Bo nie kamień nie roślina, ani zwierzę nie jest jego celem a człowiek. Nasza świadomość, inteligencja. Obecnie łatwiej być agentem diabła niż aniołem Boga

16.03.2019, 16:55

Najpierw niech Le Monde zacznie od delegalizacji pseudoreligii pedofila Mahometa. Już widzę, jak leją po gaciach.

16.03.2019, 15:37

Czytając te wszystkie wypowiedzi ...... ludzie opamiętajcie sie popieracie poglądy francji na temat kościoła -droga wolna jedzcie tam i dopiero pokaża wam muzułmanie jak trzymać język za zębami i bronić swoje Świętości

16.03.2019, 14:48

Dla mnie świętym jest tylko Bóg.

16.03.2019, 13:49

A z jakiego Ty zakonu ?!