Jerzy Brzeziński doktorem honoris causa UMCS (ZDJĘCIA)...

  Jerzy Brzeziński doktorem honoris causa UMCS (ZDJĘCIA)

  Maciej Wijatkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Jerzy Brzeziński doktorem honoris causa UMCS (ZDJĘCIA)
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Genca

  Prof. Jerzy Marian Brzeziński z Poznania został doktorem honoris causa UMCS. Uroczystość odbyła się w środę w auli Instytutu Pedagogiki.
  Rektor i Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nadali tytuł doktora honoris causa UMCS prof. Jerzemu Marianowi Brzezińskiemu - psychologowi, profesorowi Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Profesor Brzeziński specjalizuje się w metodologii i diagnostyce psychologicznej oraz etyce badań naukowych. Jest członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk, autorytetem w swojej dziedzinie.

  Przez wiele lat pełnił w UAM funkcję dziekana Wydziału Nauk Społecznych, dyrektora Instytutu Psychologii oraz kierownika Zakładu Podstaw Badań Psychologicznych. Jest członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych.

  Opublikował wiele prac naukowych, w tym m. in. „Metodologię badań psychologicznych” i „Badania eksperymentalne w psychologii i pedagogice”.

  Profesor od wielu lat współpracuje z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

  Jest doktorem honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesorem honorowym Uniwersytetu Śląskiego.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo