Kameralna przystań na Starym Mieście z cichą muzyką w tle

  Kameralna przystań na Starym Mieście z cichą muzyką w tle

  Ewa Nowak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Przy kawiarnianym stoliku można wypić herbatę i ze znajomymi rozwiązać krzyżówkę

  Przy kawiarnianym stoliku można wypić herbatę i ze znajomymi rozwiązać krzyżówkę ©Łukasz Kaczanowski

  To miejsce oferuje coś więcej niż ciepły i przyjemny nastrój. Tu czas płynie wolniej, przy dźwiękach poezji śpiewanej, rozmowach przy filiżance kawy o przeczytanej książce.
  Przy kawiarnianym stoliku można wypić herbatę i ze znajomymi rozwiązać krzyżówkę

  Przy kawiarnianym stoliku można wypić herbatę i ze znajomymi rozwiązać krzyżówkę ©Łukasz Kaczanowski

  Jednym z atutów niezwykłego miejsca jakim jest kawiarnia i księgarnia Między Słowami jest jego położenie. Kameralna kawiarenka mieści się przy ulicy Rybnej. Nie dobiega tu gwar Rynku czy ulicy Grodzkiej. Cisza sprzyja rozmowom przy filiżance aromatycznej kawy i czytaniu książek, które są główną ozdobą miejsca. Lokal mieści się na parterze, więc łatwo się do niego dostać, szczególnie osobom, które mają trudności z poruszaniem się.
  Kawiarnia Między Słowami znalazła się w szacownym gronie liderów tegorocznego 7. Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”. - Myślę, że głównie ze względu na przyjemną atmosferę, która tu panuje - mówi Karolina Pikuła, właścicielka. - Z głośników dobiega cicha muzyka, która nie zakłóca spokoju. Jest przytulnie - dodaje.

  Prosimy o ciszę: Terraz Senioras ma próbę

  Kawiarnia, a raczej klubokawiarnia oferuje coś więcej niż przyjazny nastrój. Seniorzy, którzy się tu spotykają, mogą uczestniczyć w wielu kulturalnych wydarzeniach przygotowanych specjalnie dla tej grupy wiekowej.

  - W lokalu panie ze stowarzyszenia Terraz Senioras mają próby do spektakli. To zresztą nasze najwierniejsze klientki - podkreśla Pikuła. Odbywają się tu koncerty poezji śpiewanej, spotkania literackie, autorskie i wieczory poetyckie. - Latem organizujemy spacery literackie dla seniorów. Program układamy tak, by po drodze nie było przeszkód architektonicznych, a wycieczka nie była męcząca. Spacery cieszą się dużym zainteresowaniem - tłumaczy.

  Kawiarnia stale poszerza program artystyczny. Właścicielka jest otwarta na propozycje seniorów dotyczących wydarzeń kulturalnych. - Zgłaszają nam co chcieliby zobaczyć i posłuchać, a my w miarę możliwości spełniamy ich prośby - mówi Pikuła.

  Klubokawiarania przy Rybnej to wymarzone miejsce na urządzanie imienin, urodzin, rocznic czy babskich spotkań. Seniorzy spotykają się tu w walentynki. Miejsce odwiedzają także osoby samotne, by miło spędzić czas z książką i kawą.

  Tańsza książka i imieniny ze zniżką

  Lokal oferuje zniżki. Zainteresowani zakupem książek mogą liczyć na 5 proc. rabat. Taniej, o 10 proc. seniorzy płacą za dania z karty. - Mogą liczyć także na rabaty gdy urządzają u nas imieniny- opowiada Pikuła. Miejsce znane jest wśród lubelskich seniorów, którzy od lat polecają sobie wzajemnie klubokawiarnę na lubelskim Starym Mieście.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo