Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) wicemistrzem Polski seniorów w biegu na 10 km

Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) został w Poznaniu wicemistrzem Polski seniorów w biegu na 10 km materiały prywatne
Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie 10 km podczas mistrzostw Polski seniorów, które zostały rozegrane na Torze Poznań. Tytuły mistrzowskie przypadły Aleksandrze Lisowskiej (KS AZS UWM Olsztyn) oraz Kamilowi Karbowiakowi (Kotwica Brzeg).

Kraśniczanin pokonał linię mety w czasie nowego rekordu życiowego - 29.32. Dla Jastrzębskiego to kolejny medal w tym roku, zdobyty w krajowym czempionacie. Pod koniec sierpnia zawodnik kraśnickiego SKB został bowiem we Włocławku wicemistrzem kraju seniorów w biegu na dystansie 5000 m. Kamil, przygotowujący się do biegu maratońskiego udowodnił więc ponownie, że należy do grupy czołowych biegaczy długodystansowych w Polsce.

Najlepszy w poznańskim czempionacie okazał się Kamil Karbowiak. Biegacz klubu Kotwica Brzeg, zdobył w stolicy Wielkopolski swój pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw kraju w biegu na dystansie 10 km. Na mecie osiągnął rezultat 29.14 i o 18 sekund wyprzedził Kamila Jastrzębskiego oraz doświadczonego Arkadiusza Gardzielewskiego, reprezentującego WKS Śląsk Wrocław (29.55). Na 25. pozycji zakończył natomiast zmagania Dominik Gosk z MKS Agros Chełm (32.45), a tuż za nim uplasował się Piotr Książkiewicz z MKS Unia Hrubieszów (32.48).

W biegu kobiet jeszcze na dwa kilometry przed metą, biegnąca na czele trójka pań miała zmierzony identyczny czas. Na ostatnim etapie walki na czoło wysunęła się Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) i to ona zdobyła złoty medal, osiągając czas 33.05. Tuż za plecami olsztynianki metę przekroczyły Monika Jackiewicz z MKL Szczecin (33.11) oraz Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń (33.13). Na ósmej pozycji przybiegła zaś Diana Dawidziuk z MKS Agros Chełm (36.30), a na jedenastej Beata Klimek z AZS-AWF Biała Podlaska (38.03).

Tymczasem Rada European Athletics poinformowała, że halowe mistrzostwa Europy w 2023 roku, odbędą się w Stambule. Największe miasto Turcji było jedynym kandydatem do organizacji tych zawodów. Impreza w marcu 2023 roku zostanie rozegrana w hali Ataköy Atletizm Salonu. Obiekt ten powstał niespełna dekadę temu, w związku z halowymi mistrzostwami świata, których Stambuł był gospodarzem zimą 2012 roku. Najbliższy halowy czempionat Europy odbędzie się natomiast, od 4 do 7 marca 2021 roku w Arenie Toruń. Rada European Athletics miała wybrać także gospodarza mistrzostw Europy U-23 na sezon 2023. Jedynym kandydatem było fińskie Espoo, ale ostatecznie decyzja została odłożona na późniejszy termin.

European Athletics ogłosiło również, że w grudniu przyszłego roku Dublin zastąpi Turyn w roli gospodarza mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Z powodu trwającej pandemii COVID 19 i wynikających z tego obostrzeń, kilkanaście tygodni temu poinformowano o odwołaniu grudniowych zmagań w biegach przełajowych. Teraz władze europejskiej lekkoatletyki zdecydowały, że Dublin, który miał gościć zawody w tym roku, zorganizuje je w grudniu 2021. Tym samym Turyn, pierwotny gospodarz przyszłorocznej edycji, przeprowadzi przełajowe mistrzostwa Europy dopiero pod koniec 2022 roku.