18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kandydaci na prorektorów w Politechnice i Uniwersytecie Medycznym

IL
materiał ilustracyjny
Udostępnij:
Świeżo wybrani rektorzy Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Lubelskiej podali dzisiaj 15 bm. nazwiska swoich kandydatów na prorektorów.

Rektor-elekt Politechniki Lubelskiej, profesor Piotr Kacejko zgłosił trzy osoby na stanowiska prorektorów na kadencję 2012-2016. Funkcję prorektora ds. rozwoju uczelni miałby objąć profesor Bogusław Szmygin, obecnie dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury oraz kierownik Katedry Konserwacji Zabytków. Nauką ma zająć się profesor Marzena Dudzińska, wicedyrektor Instytutu Inżynierii Ochrony Środowiska. Prorektoraem ds. studenckich może zostać profesor Andrzej Wac-Włodarczyk, zastępca dyrektora Instytutu Podstaw Elektrotechniki i Elektrotechnologii.

Profesor Andrzej Drop, rektor-elekt Uniwersytetu Medycznego, wytypował czterech kandydatów. Rektora w pełnionej przez niego przed wyborami funkcji prorektora ds. klinicznych może zastąpić profesor Mirosław Jabłoński, obecnie kierownik Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji oraz prodziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym. Profesor Barbara Jodłowska-Jędrych, obecnie kierownik Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii z Pracownią Cytologii Doświadczalnej, ma przyjąć funkcję prorektora ds. kształcenia. Nauką może zająć się profesor Dariusz Matosiuk, który jest w tym momencie kierownikiem Katedry i Zakładu Syntezy i Technologii Chemicznej Środków Leczniczych. Ostatnim kandydatem jest profesor Hanna Trębacz, obecnie prodziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Biofizyki. Jej przypadłaby funkcja prorektora ds. współpracy z zagranicą i szkolenia podyplomowego.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kacelak
... to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Gdyby dr hab. inż. Wac-Włodarczyk nie został prorektorem, to wkrótce poszedłby na emerytalną trawkę, a ta jak wiadomo jest nisko skoszona :-)
k
kacelak
Bazy danych nie kłamią, więc wysil się i podaj wykazywaną w nich liczbę publikacji i liczbę cytowań szanowanej pani dr hab. M. Dudzińskiej. Okaże się, że szału nie ma, a nawet jest po prostu bardzo cienko. Z litości nie podam jak.
a
adiunkt
Zacznę od tego,że szanuję prof.Patera i doceniam jego dorobek,ale piszesz nieprawdę o Dudzińkiej,ma więcej cytowań i wyższy współczynnik Hirscha,wejdż na Scholar i zobacz,jest
jedyną w Lublinie stypedystką Fulbrighta,jest znana w środowisku naukowym,możemy się różnić ale bażmy uczciwi w ocenach
Z
Zatroskany
Należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Prof. Wac-Włodarczyk w tym roku wchodzi w wiek emerytalny. Zgodnie z ustawą z koncem roku akademickiego rektor stwierdza, że wygasa z nim stosunek pracy. O co zatem tutaj chodzi?
Dodatkowo, zwróćcie uwagę na dorobek naukowy (cytowania, publikacje, wszystko dostepne w internecie) kandydatki na prorektora ds nauki. Jest on przeciętny, nie uwywa sie do dorobku obecnego prorektora ds nauki. Czy zatem pani prof. Dudzińska będzie miała autorytet naukowy niezbędny na nowym stanowisku?
A miało byc lepiej.
M
Mietek
Po pierwsze to sama sobie zaprzeczasz. Właśnie honorowanie komisji powołanej przez przegraną ekipę wydaje się być dziwne. To po pierwsze. Nie mam zamiaru nikogo dyskredytować, bowiem nie jestem niczyim zwolennikiem, jak stwierdziłem nie lubię Marka Opielaka. To po drugie. A po trzecie, jeśli byłaś na spotkaniu przedwyborczym to chyba widziałaś dysonans pomiędzy wypowiedziami jednego i drugiego. Powiedziałbym delikatnie, że na niekorzyść wygranego. Dotychczasowy Rektor jest pragmatykiem i niczego nie obiecywał bez pokrycia. Ja tak wolę, a teraz będą targi co wygrany obiecał, czego nie dotrzymał i okaże się że samobója sobie strzelił. Patrząc obiektywnie to dotychczasowy nie był zły, najlepszy może też nie... To po trzecie i czwarte.
O
Obiektywna
Poprzedni komentarz to proba zdyskredytowania przez przegrana ekipe rektorska prof. A. Wlodarczyka. Wszytko bylo zgodne z prawem. Prosze zwrocic uwage ze komisja wyborcza powolana zostala przez przegrana ekipe rektorska. Oceny kandydatow na rektora dokonalo kolegium elektorow, ocena wystawiona obecmemu rektorowi byla negatywna a roznica w ilosciu glosow byla przytlaczajaca dla pbecnego R. Nauczcie sie przegrywac z honorem.
M
Mietek
Wygrywa ten, który nie był w stanie nic konstruktywnego powiedzieć o swojej roli jako rektora. Przegrywa ten, który faktycznie coś dla uczelni robi. W sensie finansowym i prestiżowym. Jaki Marek jest, wiemy wszyscy, też Go nie lubię. Ale... Jest sprawny w działaniu i taki ma być Rektor. Jest niezalezny, nie poddaje się naciskom, nie obsadza rodziną. taki Rektor być powinien. Ten nowy, juz w gazecie się tłumaczył skąd były pieniądze na zatrudnienie najbliższych. Mówiło się, że Marek jest pewniakiem. Powinien nim być na druga kadencję... Zaskoczenie i... Prorektorem zostaje przewodniczący komisji wyborczej... Ciekawe... Może by tak jeszcze raz te głosy policzyc?
s
student PL
Studenci PL popierają powrót Profesora Waca-Włodarczyka na stanowisko prorektora ds studentów!
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie