Karol Serwin najlepszy w 2. rundzie Pucharu Polski w trialu rowerowym rozegranym w Świdniku

archiwum
Karol Serwin z Championa Świdnik zwyciężył w 2. rundzie Pucharu Polski w trialu rowerowym w kategorii elita, zorganizowanym w Świdniku przez Klub Motorowy Champion. Przed miesiącem Serwin wywalczył 15. tytuł mistrza Polski, a w weekend 20-21 maja zajął dziewiętnaste miejsce w Pucharze Świata w belgijskim Aalter.

Rywalizacja odbywała się na placu obok kina LOT. Zawodnicy mieli do pokonania pięć odcinków po trzy razy. Oprócz bardzo dużych przeszkód, sięgających niekiedy 3 metrów, zawodnicy musieli zmagać się z długością sekcji tak aby zmieścić się w czasie 2,5 minuty na każdym odcinku.

Serwin nie miał konkurencji i odniósł zdecydowane zwycięstwo. Świdniczanin wyprzedził swojego klubowego kolegę Michała Nowaka, a na trzecim miejscu podium uplasował się były mistrz Polski juniorów – Jacek Jarząbek reprezentujący klub Aquila Wadowice.

Wyniki 2. rundy PP w Świdniku
Kategoria junior: 1. Krystian Chorębała (Champion Świdnik), 2. Krystian Karaś (Champion Świdnik), 3. Marcin Szlachta (Lublin)
Kategoria senior: 1. Wojciech Pałasz (Aquila Wadowice), 2. Valerii Shulha (Ukraina), 3. Emilian Borkowski (Warszawa)
Kategoria elita: 1. Karol Serwin (Champion Świdnik), 2. Michał Nowak (Champion Świdnik), 3. Jacek Jarząbek (Aquila Wadowice), 4. Krzysztof Sekut (Wrocław), 5. Jakub Król (Wrocław)