Kolejny słaby mecz siatkarzy LUK Lublin. Beniaminek przegrał u siebie z PGE Skrą Bełchatów. Zobacz zdjęcia

Nie udało się sprawić niespodzianki siatkarzom LUK Lublin w starciu z PGE Skrą Bełchatów. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza w piątkowy wieczór przegrali gładko przed własną publicznością w trzech setach, w meczu 20. kolejki PlusLigi. Rywale zrewanżowali się gospodarzom za porażkę z pierwszej rundy we własnej hali 2:3. MVP meczu został zawodnik gości Dick Kooy.

Lublinianie po nieudanym meczu w ostatniej kolejce, w której przegrali na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3 liczyli na rehabilitację w starciu z ekipą z Bełchatowa. W dodatku goście wystąpili nieco osłabieni, bowiem zagrali bez Irańczyka Milada Ebadipoura i serbskiego rozgrywającego Mihajlo Miticia. W związku ze śmiercią ojca zawodnika z Bałkanów, spotkanie w hali Globus poprzedziła minuta ciszy.

Gospodarze bardzo słabo rozpoczęli spotkanie, gdyż na początku premierowej odsłony rywale odskoczyli szybko na 9:2. Bełchatowianie już do końca tej części gry kontrolowali wydarzenia na boisku i pewnie wygrali pierwszego seta 25:17.

W drugiej partii podopieczni Slobodana Kovaca kontynuowali dobrą grę i po asie serwisowym Serba Aleksandra Atanasijevica w sam róg boiska, przyjezdni wypracowali sobie zaliczkę czterech oczek (5:1). W połowie seta bełchatowianie wygrywali 16:10 i już do końca mieli go pod kontrolą, zwyciężając ostatecznie 25:19.

Set numer trzy okazał się zarazem ostatnim. Co prawda początek tej partii był bardziej wyrównany i wydawało się, że LUK nawiąże walkę z utytułowanym przeciwnikiem. Od stanu 3:3, gdy udanym atakiem popisał się Jakub Wachnik, team z Bełchatowa ponownie jednak zaczął uciekać lublinianom (3:6, 6:13, 14:21).

Zespół z Koziego Grodu nie był w stanie przeciwstawić się znakomicie grającym rywalom, którzy okazali się zdecydowanie lepsi w trzeciej części gry (25:18) i triumfowali w całym meczu 3:0.

Lublinianie po dwudziestu rozegranych meczach zajmują dziesiątą pozycję w tabeli PlusLigi. Żółto-czarni mają na swoim koncie 20 punktów (7 zwycięstw i 13 porażek). Liderem jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

LUK Lublin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 19:25, 19:25)

LUK: Wachnik 8, Pająk 3, Nowakowski 2, Stajer 6, Włodarczyk 8, Filipiak 8, Watten (libero) oraz Romać 3, Jóźwik, Gregorowicz (libero). Trener: Dariusz Daszkiewicz

Skra: Bieniek 13, Kooy 14, Łomacz 2, Atanasijevic 10, Kłos 8, Taht 10, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Schulz i Milczarek (libero) 1. Trener: Slobodan Kovac

Sędziowali: Tomasz Janik, Szymon Pindral