Koszykarki Pszczółki przegrały wyjazdowy pojedynek z zespołem Arki Gdynia

szupti
Piotr Jaruga
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w niedzielę, 3 listopada wyjazdowe starcie z ekipą Arki Gdynia 54:66 w 6. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Była to trzecia porażka akademiczek w tym sezonie. Najskuteczniejsze w potyczce z gdyniankami okazały się Alexis Peterson, Briana Day i Giedre Labuckiene, które zdobyły po 11 pkt.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka nie najlepiej rozpoczęły niedzielny mecz z liderem tabeli ligowej, bowiem gdynianki po 3 minutach gry prowadziły 10:4. Chwilę potem akcją dwa plus jeden popisała się Amerykanka Briana Day, dwa punkty dorzuciła Litwinka Giedre Labuckiene i akademiczki zmniejszyły stratę do jednego oczka (9:10). Niecałą minutę później po celnym rzucie amerykańskiej rozgrywającej Alexis Peterson lublinianki po raz pierwszy wyszły w tym starciu na prowadzenie 13:12. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gospodyń, które po premierowej odsłonie miała sześć punktów zaliczki (21:15).

Akademiczki fatalnie rozpoczęły drugą kwartę, notując serię 0:12, co spowodowało, że miejscowe szybko odskoczyły na 33:15. Niemoc Pszczółki w ofensywie przełamała dopiero w 17 minucie gry Labuckiene. Ta sama zawodniczka za chwilę ponownie celnie przymierzyła za dwa, Julia Adamowicz popisała się celną trójką i strata akademiczek zmniejszyła się do 11 oczek (22:33). Ostatecznie przed zejściem na przerwę gdynianki prowadziły tylko 34:27, bowiem ostatnia minuta pierwszej połowy należała do Niemki Amy Degbeon, która dwukrotnie celnie rzuciła do kosza rywalek.

Po zmianie stron lublinianki po rzucie Serbki Jovany Popović zmniejszyły w 22 minucie straty do 4 punktów (32:36), jednak Arka po kolejnych trzech minutach gry ponownie wyszła na w miarę bezpieczne prowadzenie 45:34, a przed decydującą odsłoną miejscowe wygrywały 52:43.

W 32 minucie gdynianki powiększyły przewagę do 14 oczek (59:45), ale Pszczółka zanotowała serię 7:0 i na trzy minuty przed końcem meczu przegrywała już zaledwie 52:59. Liderki tabeli nie pozwoliły już jednak dogonić się, wygrywając ostatecznie 66:54.

Arka Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)
Arka: Balintova 15, Papova 12, Gülich 10, Greinacher 7, Allen 7, Slamova 7, Kastanek 5, Podgórna 3, Rembiszewska. Trener: Gundars Vetra
Pszczółka: Peterson 11, Labuckiene 11, Day 11, Degbeon 6, Szott-Hejmej 6, Adamowicz 5, Popović 4, Sklepowicz. Trener: Krzysztof Szewczyk
Sędziowali: Michał Proc, Arnauld Kom Njilo, Marcin Gawron

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz. ...