Koszykówka: AZS UMCS Lublin nie powalczy o awans do krajowej elity

W piątek, koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin, w ostatnim meczu rundy zasadniczej przegrały na wyjeździe z Basketem Aleksandrów Łódzki 50:57 i nie zapewniły sobie awansu do czołowej czwórki tabeli, która ma walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczne Sławomira Depty mogły jeszcze znaleźć się w gronie zespołów walczących o promocję do krajowej elity, ale musiały liczyć na zwycięstwo JAS-FBG Sosnowiec nad AZS Uniwersytetem Warszawskim. Niestety, w sobotę nie było niespodzianki w Sosnowcu.

JAS-FBG Sosnowiec przegrał z warszawiankami 48:61, chociaż po pierwszej kwarcie, wygranej przez gospodynie 20:13 wydawało się, że to AZS UMCS będzie w czwórce. Po 20 minutach JAS-FBG miał cztery oczka przewagi. Niestety, trzecią kwartę miejscowe przegrały aż 9:25 i w ostatniej odsłonie meczu nie zdołały zniwelować strat. I właśnie akademiczki z Warszawy, kosztem zawodniczek Lublina, wskoczyły na czwarte miejsce. AZS UMCS będzie musiał walczyć o pozostanie w pierwszej lidze.